Битва за Херсон «фото»

Битва за Херсон

Давайте дещо проговоримо, щоб потім не було депресій і розчарувань.

Фразу “через 2-3 тижні буду їсти херсонські кавуни” міг придумати тільки Арестович. Пошкодження Антонівського мосту не звільняє Херсон. А до знищення Кримського мосту ще дуже далеко.

Перерізання основної артерії постачання бк росіянам в Херсон, в перспективі значно покраще ситуацію у Миколаєві та можливо вирівнює артилерійські сили. Це дасть можливість нам наступати, але це просування буде повільним і виваженим. Росіяни не сиділи п’ять місяців просто так. Вони досить сильно закопалися, залилися і створили декілька кіл оборони окупованого Херсону. Йти на них у лобову — це величезні втрати наших воїнів на які не піде жоден командир. Тому просування до міста буде складатися з тактичної гри і кропіткої, кожноденної роботи. А це займе більше ніж 2-3 тижні. Дійшовши до міста почнуться міські бої. Так, Херсон це не Маріуполь і в ньому немає Азовсталі, але бої у місті це в будь-якому разі великі втрати атакувальної сторони. На сьогодні на херсонському напрямку росіяни тримають угрупування в декілька десятків тисяч. Можете уявити потрібний час, щоб всіх їх знешкодити?

Росіяни з Херсону тікати не будуть. Не тому, що немає як, а тому, що їх керівництво буде кидати всі сили на утримування цього міста. Вам ніхто не відповість зараз на питання коли закінчиться війна, але можна точно сказати, що початок кінця війни розпочнеться з взяття Херсону. Херсон має велике психологічне значення. Кремль чудово розуміє, що виправдити перед своїми імперцями втрату південного міста, яке відкриє дорогу на Крим, вони не зможуть. Все це запустить внутрішні процеси у Кремлі, які )(уйло допустити не може. Тому кидати на цей напрямок будуть все, що є. А є у них ще багато чого.

Битва за Херсон буде тяжкою, довгою і з великими втратами. Від “ура ми вже в Херсоні”, до “ми програємо”. Але ми виграємо її.

Тому до битви за Херсон повинні готуватися не тільки військові, а й цивільні. Для більш швидкого звільнення цього міста треба створювати ще більш потужний тил. Буде велика кількість поранених різної ступені. Для цього потрібно більше швидких, більше медикаментів, більше їжі і води. Південним містам треба робити велику кількість вільних коєк у лікарнях. Створювати резервні місця. Налагодити швидку логістику. Вже створити резервні волонтерські руки.

І ще. Імовірніше за все, коли ми почнемо потужний наступ на Херсон, і отримуємо там перші позитивні результати, на нас попруть з Білорусі і Придністров’я. Тому до битви за Херсон можуть почати готуватися і Північні регіони України.

Все це буде супроводжуватися великим психологічним тиском. Росіїські ІПСО будуть обстрілювати нас без пауз. Тому краще на цей час буде себе зайняти якоюсь корисною роботою.

Все буде тяжко. Все буде довго. Але все точно закінчиться нашою перемогою.