Багато ракоподібних, бичка поменшало: еколог обстежив дно біля одеського узбережжя (відео)

Екологічна ситуація в акваторії Одеської затоки змінюється з часу коли внаслідок підриву Каховської ГЕС рашистами рівень забруднення моря біля Одеси різко скакнув уверх. Очищенню допомагають шторми, - останні з них супроводжувалися найсильнішим згінно-нагінним процесом і сприяли заміні забрудненої прибережної води на прозору холодну воду з глибини моря.

Про це розповів еколог Владислав Балінський в відео, зняте на дні Одеської затоки для ГО «Зелений лист».

Зокрема, він зазначає, що потужні шторми, які спостерігалися в середині липня, трохи очистили прибережне дно, викинувши частину сміття на берег. Найбільше еколога цікавив стан колоній мідій.

Скажу відразу, глибше чотирьох метрів колонії мідій на обстежуваній ділянці, на перший погляд, не постраждали. На каменях, що виступають, помітний чіткий перехід на глибині близько 3 метрів. Вище цієї позначки багато рифів залишилися голими, без мідій. Загиблі раковини заповнили поглиблення дна під валунами, – зазначив Владислав Балінський.

Також він зазначив, що молюска рапани багато, але не більше сезонних піків минулих років. Кладок яєць рапани ще досить мало. Крім того, майже зникла риба собачка. Бичок є, але кількість помітно менша за звичайну, не трапляються великі екземпляри і молодь. Риба-голка помітна в поодиноких екземплярах, але все ж, спостерігається частіше, ніж морський коник.

Що мене дійсно вразило – це кількість і різноманітність ракоподібних цього року. Найімовірніше, це пов’язано з різким збільшенням кормової бази у зв’язку з масовою загибеллю гідробіонтів і накопиченням великої кількості рослинних залишків на дні. Зараз розпал сезону розмноження у багатьох видів ракоподібних і мені пощастило зафільмувати кадри масової шлюбної міграції рака-діогена самітника і гри піщаного краба-плавунця. Красиве і захоплююче видовище – все дно шарудить і ворушиться, – каже еколог.

Владислав Балінський наголошує, що нажаль, у море потрапило дуже багато забруднюючих речовин та сміття, але, з часом, море це подолає.

Раніше на USIonline.com

Підводні зйомки: еколог з Одеси показав наслідки теракту на ГЕС для Чорного моря (відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.