В Одеській області зареєстровано найвищий рівень смертності від СНІДу «фото»

В Одеській області зареєстровано найвищий рівень смертності від СНІДу

У квітні в Україні зареєстровано 892 нових випадки ВІЛ, 90 людей померли від СНІДу.

Про це повідомили у пресслужбі МОЗ України.

За даними Центру громадського здоров’я, на 1 квітня зареєстровано 3 648 випадків ВІЛ-інфекції та 758 випадків захворювання на СНІД (це на 5% менше показників аналогічного періоду 2023 року).

Зниження захворюваності на СНІД у 2024 році зафіксували в 13 областях: Вінницькій, Запорізькій, Київській, Сумській, Черкаській, Закарпатській, Кіровоградській областях та м. Київ.
Ушестеро зріс показник у Чернігівській області та утричі у Полтавській області. За три місяці 2024 року зареєстровано 325 смертей від СНІДу. Це на 19% менше за показник аналогічного періоду 2023 року.

Найвищий рівень смертності зареєстровано в Одеській, Дніпропетровській та Чернігівській областях.

Лікування ВІЛ-інфекції для усіх пацієнтів є безоплатним та адаптоване до ситуації в країні. Державна стратегія протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам до 2030 р. передбачає створення та функціонування ефективних, інноваційних, гнучких систем надання якісних і доступних послуг із профілактики, виявлення, діагностування та лікування цих хвороб. Тому кожна людина, яка живе з ВІЛ, має доступ до діагностики та програм з лікування, отримує високоефективну АРВ-терапію без переривань. На цьому під час акції до Дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, наголосив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Після повномасштабного вторгнення на рівні медичної системи було продовжено терміни видачі ліків АРВ-терапії, запроваджено видачу антиретровірусних препаратів через мобільні бригади, забезпечено обмін інформацією з сусідніми державами, щоб не допускати переривання терапії для українців, які виїхали за кордон. 7 943 українці з ВІЛ отримують АРВ-терапію у країнах ЄС, ще 1 908 пацієнтів повернулись з-за кордону та продовжують лікування в Україні. Це системна робота МОЗ і міжнародних партнерів. І зараз ми говоримо про те, що ці механізми та партнерські проєкти, які були запроваджені на початку війни, показують свою ефективність, – зазначив заступник міністра.

Раніше на USIonline.com

Одесити пройшли безплатне тестування на ВІЛ/СНІД (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.