Бандера, Джонсон, медведев, ким чен ин та майже справжний «шахед»: Одесі відкрили виставку політичного стріт-арту Вадима Луговцова (фото) «фото»

Бандера, Джонсон, медведев, ким чен ин та майже справжний «шахед»: Одесі відкрили виставку політичного стріт-арту Вадима Луговцова (фото)

Ці роботи більшість одеситів та гостей міста вже бачили: вони є як у самому центрі, так і на більш віддалених локаіцях, зокрема на узбережжі. Деякі з робіт цієї серії відомі далеко за межами Одеси, вони змушують росіян шаленіти від ненависті.

На виставці «Інша зброя» від одеського дизайнера та вуличного художника Вадима Луговцова в Garage Gallery на Деволановському узвозі під мостом Коцебу побував кореспондент Української Служби Інформації.

На виставці представлені копії стріт-арт робіт, які вже прикрашають багато місць Одеси. На вході відвідувачів зустрічає портрет Степана Бандери на революційному прапорі ОУН.

Ця виставка – про наших друзів та наших ворогів. Ворогів я намагався показати комічно, карикатурно, – зазначає автор робіт.

Олександр Ревякін, власник гаража, який він зробив арт-простором і в якому він влаштовує вечірки вже тривалий час, повідомив, що з радістю надав місце для виставки Вадима. Сам Олександр є членом до громадської організації, яка займається благоустроєм Деволанівського узвозу і намагається ревіталізувати цей простір у центрі міста, повернути його до життя.

Вхід безкоштовний, але ми хочемо звернути вашу увагу на необхідність допомагати ЗСУ, завдяки яким ми живемо у вільній країні, – зазначив Олександр. На виставці збирають кошти на допомогу одеській 35 окремій бригаді морської піхоти ім. контр-адмірала Михайла Остроградського.

Вадим Луговцов розповідає про свої роботи та пояснює деякі деталі – наприклад, про напис на фарсі або маленький макет дрона-камікадзе іранського виробництва, який, до речі, завдяки мотору дирчить дуже схоже на справжній «шахед» – цей звук одеситам занадто добре знайомий.

Напис перською мовою (фарсі, – ред) говорить: «Забери своє лайно назад». А це «шахед», який росія запускає по всій Україні, у тому числі Одесі. Тут як боєголовка – голова верховного лідера Ірану Хаменеї. Звук – як у справжнього дрону, – зазначає автор робіт.

Як прокоментував УСІ Вадим Луговцов, на виставці представлені лише його роботи. Персональну виставку склали стріт-арт роботи, які були створені за півтора року, з грудня 2022-го, починаючи з портрета Бориса Джонсона, який зовсім несподівано для нього «залетів» до російських новин.

Я зрозумів, що треба продовжувати. Спочатку ідея була – висловити подяку безпосередньо Джонсону, великому другові України, який багато для нас зробив. Крім того, він почесний громадянин Одеси – чому його не зобразити? Я зробив так, що люди, дивлячись на нього, посміхаються. Змусити людей посміхнутися – вже чимало, – каже художник.

 

Остання з реалізованих на даний момент робіт – про Кім Чен Ина, вона була створена у лютому 2024-го. Згодом автор вже займався підготовкою до виставки. Тет представлені копії стріт-арт-робіт, які можна бачити по всьому місту – від Дерибасівської до більш віддалених місць, як, наприклад, на велопішехідної естакади в районі 10-ї станції Великого Фонтану: там, зокрема, зображений Ілон Маск у гамівній сорочці.

Я побачив цю локацію і зрозумів, що ось це клас. Для стріт-арту – саме те що треба, тут немає цензури, мені ніхто не розповідає, що можна, а що ні.

Як зазначив Вадим Луговцов, виставка триватиме місяць, але гараж відкриватиметься раз на тиждень – крім того, можна, наприклад, звернутися, якщо хоче прийти група – написати в особисті повідомлення на Facebook  – тоді відкриють і все покажуть.