Підводні зйомки: еколог з Одеси показав наслідки теракту на ГЕС для Чорного моря (відео)

Науковці продовжують вивчати стан морської води. На пляжах Одеси купання досі заборонене.

Про це повідомив одеський еколог Владислав Балінський на своїй сторінці у Facebook.

Еколог розповів про стан морської води після півтора місяця після теракту росіян на Каховській ГЕС. Підводну зйомку проводили на пляжі «Собачка».

Після сильного вітру вода прозора, але ситуація змінюється буквально щодня. Ми бачимо велику кількість органічних залишків та сміття. Така кількість, скоріш за все, присутня на сотнях кілометрах узбережжя саме у береговій зоні. Особливо, це виражено в Одесі за хвилеломом, — підкреслив Владислав Балінський.

Експерт також додав, що на дні моря спостерігають нормальну кількість креветки, але сильно постраждали мідії. Особливо, за хвилеломом.

Загинуло понад 50-60% мідій. За хвилеломом ситуація трохи краща. На камені, який знаходиться на глибині приблизно 3,5 метрів, є загиблі крупні мідії, але в цілому їх значно менше. Починають повертатись бички, краби, — додав Владислав Балінський.

Станом на 15 липня, за інформацією ДУ «Одеський облцентр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», у відібраних 10 липня проб морської води виділені НАГ 1 групи Хейберга (пляжі в районі 16-ї станції В. Фонтану, 10-ї станції В. Фонтану, дачі Ковалевського), вібріони парагемолітікус (пляжі в районі 16-ї станції В. Фонтану, 10-ї станції В. Фонтану, «Аркадія»), вібріони алгіналітикус (пляжі в районі 16-ї станції В. Фонтану, 10-ї станції В. Фонтану, «Аркадія», «Лузанівка»).

У пробах гідробіонтів, відібраних 10 липня, виділені НАГ 1 групи Хейберга в креветках на пляжах «Ланжерон», в районі 10-ї станції В. Фонтану, а також вібріони парагемолітікус в креветках на пляжі в районі 16-ї станції В. Фонтану.

Хоча останнім часом періодично спостерігається поліпшення якості проб морської води, тенденція поліпшення має короткостроковий характер. Результати змінюються в залежності від погодних умов (температура, напрямок вітру), завдяки яким з морського дна може підійматись осад, а також потрапляти нові засмічені водні маси зі сторони гирла річки Дніпро. Досі тривають роботи з ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС, — підкреслили експерти.

Зазначимо, небезпека для населення щодо відвідування місць масового відпочинку на узбережжі та при купанні в Чорному морі зберігається.

Нагадаємо, в Одесі діє заборона на купання в морі, вилов та вживання свіжої морської риби, інших морських водних біоресурсів, а також риби сумнівного походження.

Раніше на USIonline.com

Одесити скаржаться на обмеження доступу до моря: що відповіли прикордонники

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.