
За грудень в лікарнях через чадний газ опинилися 11 мешканців Одеської області
9 із отруївшихся чадним газом - діти у віці від 2 до 15 років. Тож людей просять пам»ятати про правила пожежної безпеки під час відключення світла.
Про це розповіли в поліції в Одеській області.
Наразі потерпілі вже почувають себе нормально. До ЧП призвела недбалість. Дорослі не перевірили старе опалювальне приладдя, залишили на ніч ввімкнену газову плиту, закрили заслінкою пічку з тліючими дровами тощо. Ці ситуації могли завершитися набагато гірше для всіх членів сімей. Тож у поліції дали декілька важливих порад, як діяти під час блекауту.
При користуванні пічним опаленням фахівці радять першочергово перевірити, щоб піч була справною – без тріщин та інших пошкоджень, із працюючим димоходом; не залишати розтоплену піч без нагляду, не сушити на ній дрова та одяг, аби не загорілися; будь-які матеріали, пристрої, меблі встановлювати на відстані від печі; не розпалювати її горючими рідинами.
При використанні генераторів треба ставити їх виключно на відкритому повітрі, а не в будівлі, бо ввімкненим він завжди виділяє чадний газ. Крім того, працюючий генератор дуже нагрівається і може підпалити речі навколо, тож ставте його на відстані від поверхонь, включно зі стінами. Купуйте сертифіковані пристрої та робіть перерви в їх роботі не менше, ніж кожні 3-5 годин. Не поєднуйте генератори між собою і не вмикайте їх у звичайну розетку. Тримайте каністри з паливом якомога далі від генератора і заправляйте його тільки вимкненим та охолодженим.
І, звісно ж, не можна дозволяти дітям без нагляду користуватися опалювальним приладдям і не залишайте їх самих поруч з ним. Також розкажіть малечі про симптоми отруєння чадним газом і наголосіть, що у випадку поганого самопочуття треба негайно сказати дорослим.
Раніше на USIonline.com —
В Одесі чадним газом отруїлися дві дитини та четверо дорослих: всі в реанімації
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.