Полярники «дерусифікували» Одесу в Антарктиді (фото) «фото»

Полярники «дерусифікували» Одесу в Антарктиді (фото)

Учасники 27-ї УАЕ провели масштабний ремонт дороговказу біля станції «Академік Вернадський». Там розміщують таблички з назвами та відстанню до різних міст.

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Вказівник прослужив понад 20 років. За оновлення взялися лікар Василь Матковський та механік Максим Білоус.

Спеціалісти провели низку робіт:

  • «дерусифікували» транслітерацію Одеси та Вінниці, «декомунізували» Кіровоград на Кропивницький;
  • реставрували низку старих табличок, які заіржавіли, наприклад, Черкаси, Київ, Малин, Львів, Харків, Варшава, Ротера (британська станція) та інші;
  • додали нові символічні міста – Маріуполь, Херсон та Бучу (їх вперше розмістили на вказівнику ще після звільнення Херсона в листопаді 2022-го), Коломию та Івано-Франківськ (рідні для Василя), Нью-Йорк, Оттаву та столиці (або знакові міста) інших країн, які підтримують Україну;
  • виготовили новий стовп для табличок, замінили потрісканий фундамент;
  • реставрували флюгер та вказівники сторін світу.

Кожна експедиція має традицію покращувати нашу станцію, яка на рік стає другою домівкою. Ми вирішили це зробити у такий спосіб, – розказав про ініціативу Василь Матковський.

Він пояснив, що все почалося з ідеї додати покажчик Маріуполя – щоб кожен відвідувач станції бачив: українці пам’ятають місто біля українського моря, де вирувало життя, і колись, зовсім скоро, знову завирує у вільній Україні.

Потім було звільнення Херсона. Мабуть, не було за всю зимівлю дня більш святкового та радісного. Саме тоді ідея зробити та трохи переосмислити наш вказівник набула форми, – поділився думками зимівник.

Фото: Сергій Глотов, Василь Матковський

Раніше на  USIonline.com

Одеситка вивчає китів Антарктиди за допомогою дрона (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.