Одеситка вивчає китів Антарктиди за допомогою дрона (фото) «фото»

Одеситка вивчає китів Антарктиди за допомогою дрона (фото)

Українські біологи у полярних морях використовують безпілотники, аби дізнатися більше про морських велетнів.

Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

Кити мають величезні розміри — тому вимірювати їх з човна чи з берега досить складно. А знати розмір кита важливо, щоби визначити його вік і вгодованість, а відповідно — розуміти стан популяції. БПЛА значно полегшує роботу науковців.

Для більш точних розрахунків наш дрон оснащений додатковим лазерним альтіметром, який точніше, ніж бортовий, визначає відстань до цілі, – пояснює морська біологиня Оксана Савенко, яка бере участь у дослідженнях.

Оксана Савенко разом з колегою Вадимом Ткаченком працювали на туристичному судні Plancius як запрошені науковці. За допомогою дронів вони вивчали реакцію китів на наближення човнів та їхнє перебування поблизу, а також — поведінку китів загалом. Наприклад, те, як самиці навчають китенят харчуватися, або як величезні тварини взаємодіють під час полювання.

До того ж, дослідники зробили фотоідентифікаційні світлини горбатих китів, фінвалів, косаток, тюленів Ведделла і морських леопардів, а також виконували акустичні записи морських ссавців.

Впродовж наступного місяця Оксана та Вадим продовжать цю роботу на українській полярній станції «Академік Вернадський».

Відзначимо, що Оксана Савенко — морська біологиня з Одеси, яка досліджує китів, тюленів та пінгвінів. Вона — перша та єдина жінка, яка вдруге бере участь у цілорічній антарктичній експедиції.

Раніше на USIonline.com

Криголам «Ноосфера» прибув до полярників, щоб ремонтувати станцію «Вернадського» (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.