Внаслідок підриву Каховської ГЕС заблоковано 50 суден, Дніпро частково стане несуднохідним «фото»

Внаслідок підриву Каховської ГЕС заблоковано 50 суден, Дніпро частково стане несуднохідним

Терористичний акт рф матиме катастрофічні наслідки для всього регіону в цілому та майбутнього відновлення судноплавства зокрема. Через різке підтоплення територій зруйновано та виведено з ладу інфраструктуру портів та терміналів, розташованих в Херсонській області, багато суден затонули.

Про наслідки підриву дамби повідомляє голова Адміністрації судноплавства України Євгеній Ігнатенко.

Річка Дніпро – основна артерія річкового судноплавства України. А Каховський шлюз був крайнім дніпровським шлюзом, що випускав усі суда в бік відкритого моря. Фактично нам перекрили ворота для українського експорту.

Але зараз є проблеми й вище за течією.

Рівень води у Каховському водосховищі падає на 10 см щогодини. Допустимий рівень на нижньому бьєфі Запорізького шлюзу – 14 м, на ранок 8 червня фіксували 16 м.

Тому, за умови падіння рівня нижче цієї позначки Україна не зможе проводити шлюзування в Запоріжжі.

Адміністрація судноплавства другий день активно працює з судновласниками, чиї судна наразі знаходяться в акваторії Каховського водосховища. Це близько 50 суден.

Наше завдання – сприяти у забезпеченні їх безперешкодній передислокації з місць базування вище по Дніпру через Запорізький шлюз. За Дніпрогесом річка Дніпро залишиться судноплавною. Нижче – ще тривалий час ні. Після падіння рівня води судна там опиняться на мілині, а це може загрожувати розливом пально-мастильних матеріалів, – пише Ігнатенко.

Крім цього, у Адміністрації судноплавства є мобільні лабораторії, які вже їдуть на Херсонщину з Одеси разом з персоналом та відслідковатимуть ступінь забрудненості середовища.

Також, відстежується ситуація в Миколаєві – рівень води там виріс на 1 метр.

Станом на зараз відомо, що в зоні можливого затоплення понад 80 населених пунктів, при цьому максимальні наслідки теракту будуть через 3-5 днів. Збитки лише водним ресурсом, за попередніми даними, склали вже 2 млрд грн.

В «Укргідроенерго» кажуть, що на відновлення дамби знадобиться 5 років.

Урядом вже виділено 1,5 млрд грн на будівництво магістральних водогонів на півдні України. Завдяки цим водогонам планується забезпечити централізоване водопостачання до тих населених пунктів, у яких виникли проблеми з водопостачанням через підрив Каховської ГЕС.

845 млн грн виділено Херсонській, Запорізькій, Миколаївській та Дніпропетровській областях для забезпечення населення питною водою.

Раніше на USIonline.com

«Ми пережили окупацію, нас не лякає вода», – перший день у Херсоні після теракту (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.