Внаслідок підриву Каховської ГЕС заблоковано 50 суден, Дніпро частково стане несуднохідним
Терористичний акт рф матиме катастрофічні наслідки для всього регіону в цілому та майбутнього відновлення судноплавства зокрема. Через різке підтоплення територій зруйновано та виведено з ладу інфраструктуру портів та терміналів, розташованих в Херсонській області, багато суден затонули.
Про наслідки підриву дамби повідомляє голова Адміністрації судноплавства України Євгеній Ігнатенко.
Річка Дніпро – основна артерія річкового судноплавства України. А Каховський шлюз був крайнім дніпровським шлюзом, що випускав усі суда в бік відкритого моря. Фактично нам перекрили ворота для українського експорту.
Але зараз є проблеми й вище за течією.
Рівень води у Каховському водосховищі падає на 10 см щогодини. Допустимий рівень на нижньому бьєфі Запорізького шлюзу – 14 м, на ранок 8 червня фіксували 16 м.
Тому, за умови падіння рівня нижче цієї позначки Україна не зможе проводити шлюзування в Запоріжжі.
Адміністрація судноплавства другий день активно працює з судновласниками, чиї судна наразі знаходяться в акваторії Каховського водосховища. Це близько 50 суден.
Наше завдання – сприяти у забезпеченні їх безперешкодній передислокації з місць базування вище по Дніпру через Запорізький шлюз. За Дніпрогесом річка Дніпро залишиться судноплавною. Нижче – ще тривалий час ні. Після падіння рівня води судна там опиняться на мілині, а це може загрожувати розливом пально-мастильних матеріалів, – пише Ігнатенко.
Крім цього, у Адміністрації судноплавства є мобільні лабораторії, які вже їдуть на Херсонщину з Одеси разом з персоналом та відслідковатимуть ступінь забрудненості середовища.
Також, відстежується ситуація в Миколаєві – рівень води там виріс на 1 метр.
Станом на зараз відомо, що в зоні можливого затоплення понад 80 населених пунктів, при цьому максимальні наслідки теракту будуть через 3-5 днів. Збитки лише водним ресурсом, за попередніми даними, склали вже 2 млрд грн.
В «Укргідроенерго» кажуть, що на відновлення дамби знадобиться 5 років.
Урядом вже виділено 1,5 млрд грн на будівництво магістральних водогонів на півдні України. Завдяки цим водогонам планується забезпечити централізоване водопостачання до тих населених пунктів, у яких виникли проблеми з водопостачанням через підрив Каховської ГЕС.
845 млн грн виділено Херсонській, Запорізькій, Миколаївській та Дніпропетровській областях для забезпечення населення питною водою.
Раніше на USIonline.com —
«Ми пережили окупацію, нас не лякає вода», – перший день у Херсоні після теракту (фото, відео)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.