В заручниках російських військ: співробітники ЗАЕС звернулися до президента та ЗСУ «фото»

В заручниках російських військ: співробітники ЗАЕС звернулися до президента та ЗСУ

Погрожуючи світові ядерною катастрофою, російські військові тримають у заручниках місцевих жителів і прикриваються ними.

Про це у відеозверненні до президента та ЗСУ розповіли мешканці Енергодару та співробітники Запорізької АЕС.

Вони звернулися із проханням звільнити місто та атомну станцію від російських терористів. А також розповіли про звірства окупантів у місті та особливо на АЕС.

Ми звертаємось у розпачі. Росіяни захопили Запорізьку атомну електростанцію та загрожують усьому світу ядерною катастрофою. Окупанти прикриваються нами та нашими людьми. Творять на землі Енергодару геноцид. Ми не можемо вийти на вулиці нашого міста. Наші діти в страху ми не можемо вийти за продуктами. Тому що мешканців нашого міста просто так вихоплюють без причини на вулиці та везуть у невідомому напрямку, – розповів один із співробітників.

Рашисти з кадировцями, при пособництві з колаборантами вриваються в будинки місцевих жителів, кажуть енергодарівці, під приводом пошуку «українських націоналістів», після чого мародерствують і гарбують квартири. «Зв’язку з тими, кого вони вивозять – немає. Люди просто зникають безвісти», – додав один із співробітників. Крім цього, окупанти регулярно обстрілюють ЗАЕС і місцеві жителі побоюються найгірших результатів розвитку подій.

Настійно просимо не залишати все на самоплив. Просимо звільнити наше місто та територію атомної електростанції. Енергодар – це Україна, – наголосили учасники відеозвернення.

Також сьогодні, 25 серпня, з огляду британської розвідки стало відомо, що Росія зберігає посилену військову присутність на станції та розмістила бронетранспортери в межах 60 метрів від реактора номер п’ять.

Скрін твіта: Міністерство оборони Великої Британії

Російські війська, ймовірно, намагалися приховати транспортні засоби, припаркувавши їх під підвісними трубами і арками-проїздами, підкреслили спецслужби. По даним розвідки, основними ризиками для роботи реактора залишаються:

Збої в роботі систем охолодження реакторів, пошкодження його резервного джерела живлення або помилки працівників, які працюють під тиском, – зауважили в Міноборони Британії.

Раніше на  USIonline.com

Окупанти обмежили доступ до Запорізької АЕС, щоб перепідключити станцію до Криму

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.