Окупанти обмежили доступ до Запорізької АЕС, щоб перепідключити станцію до Криму «фото»

Окупанти обмежили доступ до Запорізької АЕС, щоб перепідключити станцію до Криму

Російські загарбники обмежили доступ персоналу до Запорізької атомної електростанції. На майданчик пропускають лише оперативний персонал, який забезпечує функціонування енергоблоків.

Про це повідомили у Національній атомній енергогенеруючій компанії «Енергоатом».

За інформацією організації, найближчим часом РФ планує зупинити енергоблоки та відключити їх від ліній зв’язку видачі потужності до української енергосистеми. Раніше в компанії повідомляли, що окупанти готуються перепідключити електростанцію до Криму.

Наразі військові Росії шукають постачальників палива для дизель-генераторів, які мають включитися після зупинки енергоблоків та за відсутності зовнішнього енергопостачання для систем охолодження ядерного палива, – зазначили в «Енергоатомі».

Вночі 19 серпня російські окупанти вели обстріл у напрямку навчально-тренувального центру (НТЦ) станції. До цього, ввечері до Енергодару прибула велика знімальна група з російського телебачення, які разом із представниками ФСБ Росії на території ГК «Аліса» провели спільну нараду.

Точно зафіксовано, що ці обстріли проводилися з двох місць – автовокзалу та скидного каналу: у першому випадку – 1,5 секунди та удар, а у другому – удар лунав через три секунди Зрозуміло, що окупанти роблять це для створення «яскравої» картинки у пропагандистських ЗМІ, щоб звинуватити ЗСУ у цих обстрілах – додали в «Енергоатомі».

Раніше на USIonline.com

Оккупанты у Энергодара: люди вышли на дорогу остановить противника (видео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.