В Одесі розповіли, для чого росіяни зривають «зерновий коридор» і як це впливає на українських фермерів «фото»

В Одесі розповіли, для чого росіяни зривають «зерновий коридор» і як це впливає на українських фермерів

Найбільше страждає малий і середній сільгоспвиробник.

Про це на брифінгу в Ukraine Media Center Odesa розповів гендиректор Української аграрної конфедерації Павло Коваль, повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Він нагадав, що хоча формально Росія не виходила із «зернової угоди», фактично рух суден через Босфор заблоковано. Якщо до січня щодоби протоку перетинали 6-7 суден, то сьогодні у середньому тільки одне. Наразі більше 90 суден стоять у черзі, щоби отримати можливість піти на завантаження у порти Великої Одеси. Відповідно, падають і показники відвантаження і виходу суден з українських портів — причому, йдеться про сотні тисяч тонн сільгосппродукції.

До того ж, відзначив Павло Коваль, росіяни маніпулюють з дозволами, у першу чергу перевіряючи не ті судна, які замовляли українські термінали.

Вони розуміють, що якщо вони не впустять декілька танкерів 30-тисячних під завантаження соняшниковою олією, то вони зупинять два-три заводи з переробки соняшнику в Україні, а це вже продукція набагато дорожча, з доданою вартістю. Якщо в тебе завод стоїть, там в Южному в порту 100 тисяч тонн готової продукції, росіяни розуміють — так а для чого туди пускати танкер під завантаження? Хай він стоїть, завантажений, вся тара зайнята, хай звільняють людей, хай падає ціна на олію і на соняшник в Україні. Вони ж усе відслідковують краще за наших зернових аналітиків, тому що для них це інструмент ведення війни, – пояснив він.

У результаті, через затримку у українських сільгоспвиробників зриваються контракти, їм доводиться сплачувати штрафи, й сама ціна на їхню продукцію змінюється. Таким чином росіяни витісняють українців з традиційних ринків збуту. Разом з іншими проблемами, викликаними війною — такими як втрата частини ріллі, тимчасово окупованої або замінованою, а також подорожчання логістики — це справляє руйнівний вплив на українське сільське господарство. Причому, відзначив Павло Коваль, у першу чергу, страждають саме малі і середні виробники.

Нагадаємо, у понеділок, 8 травня, турецька сторона повідомила про відновлення роботи «зернового коридору». Втім, відзначає Павло Коваль, росіяни продовжують гальмувати рух суден, а перемовини ведуться дуже складно.

Раніше на USIonline.com

Посівна 2023: зерно є, але як транспортувати – невідомо (фото)

У Молдові вирішили не блокувати імпорт українського зерна

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.