В Одесі поклали квіти до монумента Невідомому матросу (фото, відео)

Європа відзначає перемогу над нацистською Німеччиною у Другій світовій війні Днем пам'яті загиблих 8 травня, на теренах колишнього радянського союзу — 9 травня «святкують» День перемоги. В Україні ще з 2015 року було встановлено День пам'яті та примирення 8 травня і День перемоги над нацизмом 9 травня. У 2023-му День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня було офиційно скасовано. Але люди, переважно літні, звикли вшановувати пам'ять загиблих у Другій світовій саме сьогодні. Тож до пам'ятника Невідомого матроса в Одесі традиційно несуть квіти.

Біля пам’ятника Невідомого матроса у парку Шевченко побувала фотокореспондентка Української Служби Інформації Ніна Ляшонок.

Дивіться відео на нашому Youtube-каналі.

Акт о капітуляції нацистської Германії був був підписаний 7 травня о 02:41 за центральноєвропейським часом у Реймсі. Капітуляція німецьких збройних сил набула чинності 8 травня о 23:01 за центральноєвропейським часом. Але на вимогу Сталіна відбулося вторинне підписання капітуляції в ніч із 8 на 9 травня в передмісті Берліну.

Дати офіційного оголошення главами держав про підписання капітуляції – 8 травня в країнах Європи і 9 травня в СРСР – стали відзначатися у відповідних країнах як День Перемоги.

29 травня 2023 року Верховна Рада зробила День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років 8 травня державним святом, скасувавши День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня. Тепер 9 травня у нас – День Європи, разом з країнами ЄС. І зараз йде боротьба між «Ніколи знову» яким є гасло 8 травня в Україні, та «Можем повторить» – гаслом побєдобесного 9 травня в росії.

Але цю різницю розуміють поки не усі, особливо літні люди в Одесі. Ще до повномасштабного вторгнення росії на Алею Слави у парку Шевченко приходили багато жителів міста для того щоб згадати та вшанувати людей, яки одержали перемогу над нацистською Германією. Цьогоріч їх небагато.

Сьогодні літні люди переживають другу страшну війну за своє життя.

Почалася війна, мого батька призвали на перепідготовку. Більше ми його не бачили. А мати осталася з чотирма дітьми. Я найстарший. Сволоти над нами знущалися. Війна є війна, – згадує зі сльозами на очах 94-річний капітан Петро Іванович Бідний. Під час нападу гітлерівської Німеччини на СРСР йому було 10 років.

Петро Бедний

Раніше на USIonline.com

Перемогли нацизм, переможемо й рашизм — Україна відзначає річницю визволення від гітлерівців

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.