В Одесі представили «Український фотощоденник» – проект про війну і допомогу, у якому кожен може взяти участь (фото)
В середу, 28 червня, в Міжнародному культурному центрі UNION в Одесі був презентований «Український фотощоденник» - міжнародний проект, створений для того, аби, як кажуть його автори, задокументувати та показати людству жахливі наслідки війни в Україні, та як саме війна змінила життя громадян, де б вони не мешкали.
Про що ця виставка в Одесі і проект у цілому, розповідають кореспонденти Української Служби Інформації.
Як підкреслюють організатори, виставка робіт «Українського фотощоденника» приурочена до Дня Конституції України, адже саме Конституція України гарантує кожному громадянину право на свободу, у тому числі свободу творчості. Автором ідеї фотопроекту є швейцарський фотограф Patrick Lüthy, а реалізують його наші співгромадяни: куратор фотопроекту в Україні Майя Макєєва та представник в Одесі – В’ячеслав Онищенко.
Як розповіла Майя Макєєва, експозиція складається з трьох частин і розміщена у трьох залах галереї UNION: «Війна очима фотожурналістів» (зібрані фото професійних фотографів та фотожурналістів), «Аматорська фотографія», та «Дитячі репортажі» – світлини з зображенням дітей, а також їхні малюнки. Тут можна побачити близько 50 робіт з різних куточків країни: Бахмут, Херсон, Київ, Харків, Одеса та інші. Основна мета цих робіт – надати глядачеві можливість побачити зміни у різних сферах життя внаслідок війни.
Для мене це дуже важливий проект, ми так би мовити збираємо архів, який побачать і наші громадяни, і іноземці. Це про те, до чого приводить ця війна. Це дуже багато змін, починаючі від дизайну ландшафту міста, якихось побутових змін, а загалом – змінюється усе життя. Війна проникла у кожне життя, зміни, так чи інакше, відчувають усі, – розповіла УСІ Майя Макєєва.
Майя Макєєва
Як зазначив В’ячеслав Онищенко, проект знаходиться у процесі розвитку, організатори запрошують приєднатися до нього усіх, кому є що сказати, показати. Свої фотороботи а також відео пропонують надсилати усім, але організатори не гарантують, що усі вони будуть презентовані у рамках проекту – все ж є відбір.
Перед нами війна – найбільш неймовірне, що відбувається у 21 столітті. Я зрозумів, що маю допомогти розповісти про це. І звісно, має значення благодійність, та допомога, яку здійснює цей проект. Ми допомагаємо тим людям, які знаходяться у Херсонській області. А також ми вирішили допомагати тваринам, які постраждали, через організацію UAnimals, яка є відомою та надійною, – наголосив він.
В’ячеслав Онищенко
Благодійні пожертвування з виставки будуть спрямовані на допомогу притулку для тварин «Шанс» у Херсоні.
На відкритті виставки також відбувся фотопоказ «Війна.До/після»: про те, яким було життя до 24 лютого 2022 та яким стало після. У великій фотодобірці глядачі побачили роботи понад 20 фотографів. Багато знімків мирного життя України до війни, і багато жахливих кадрів того, шо принесли російські загарбники на нашу землю.
На відкритті виставки організатори подякували ЗСУ, завдяки яким здійснюється цей проект – так саме як є можливими усі інші проекти а також продовжує існувати наша країна.
Дуже важливо, що бійців на захист України мотивує творча спільнота, молодь. Це підкреслив на відкритті Сергій Шенклян, керівник пресслужби Нацгвардії у Південному регіоні.
Так, не кожен може воювати, але кожен може щось зробити для Перемоги. І тому така робота є надзвичайно важливою. Українські захисники, військові, Нацгвардія, роблять сучасну історію. Дякую і радий що у нас є така підтримка в інформаційному просторі – в Україні, в Європі, у світі, – наголосив він.
Отримати більше інформації щодо проєкту, а також зв’язатися з організаторами і надіслати свої фото та відео роботи можна за посиланням: www.ukrainianphotodiary.org, а також на сторінці Instagram: www.instagram.com/ukrainian_photodiary.
Раніше на USIonline.com —
«Мови війни»: в Одесі відкрили виставки, присвячені морю та залізу під час вторгнення (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.