У нацпарку на Одещині піднявся рівень води – це корисно для біорізноманіття (фото) «фото»

У нацпарку на Одещині піднявся рівень води – це корисно для біорізноманіття (фото)

Тузлівські лимани нарешті наповнились морською і дунайською водою: її рівень суттєво піднявся, таким чином гідрологічний стан національного парку покращився.

Про це повідомив співробітник нацпарку, вчений-біолог Іван Русєв.

Рівень води в акваторії Тузлівських лиманів на початку січня 2024 року суттєво піднявся порівняно з останніми місяцями, зазначив вчений. Цікаво, що цьому явищу сприяла сама природа, без втручання людини, як вже повідомляла УСІ. Зокрема, наприкінці листопада природним шляхом відновила свою роботу протока на піщаному пересипу між Чорним морем та Джантшейським лиманом. А 8 грудня під час циклону над Чорним морем природним шляхом сформувалась протока на 2 км піщаного пересипу між Чорним морем та лиманом Бурнас.

Крім того, з 3-й декаді грудня 2023 року почався стрімкий під’їм води в р. Дунай.

Вода з дунайського русла потрапила до лиманів, Таким чином, можна констатувати, що гідрологічний стан Тузлівських лиманів на початку січня 2024 року порівняно з літом 2023 р., суттєво покращився завдяки тому, що в Тузлівські лимани протягом цього часу поступило біля 150 млн. кубів води, – наголосив Іван Русєв.

Додамо, що керівництво нацпарку давно наполягало на тому, щоби прорити канал-прорву та запустити воду до лиманів, але цьому заважали деякі місцеві підприємці, пов’язані з риболовлею, а також чиновники, про що вчений не раз повідомляв у своїх дописах.