Ті, хто боронить кордон: бої, втрати та поранення
Цим матеріалом ми продовжуємо цикл статей, які роз»яснять підстави та порядок отримання збільшеної додаткової винагороди військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім»ям під час дії воєнного стану.
В наших попередніх матеріалах ми все ж приділяли більше уваги військовослужбовцям підрозділів ЗСУ, однак настала черга трохи висвітлити аналогічне питання для наших побратимів по зброї із підрозділів Державної прикордонної служби України (ДПСУ).
Ці хлопці одні із перших прийняли на себе удар ворога, однак не зважаючи на ці обставини, героїчно виконували свої обов’язки щодо охорони державного кордону України, нажаль деякі «до останнього».
Наслідки поранення після важкого бою
Наш підрозділ виконував бойове завдання на одній із ділянок Донецької області. Нажаль того дня, після операції, ми не дорахувалися деяких наших хлопців, вони відчайдушно тримали позиції тим самим не дали жодного шансу ворогу. Мені пощастило більше – я лишився живим, однак від розриву міни мене контузило. Нажаль, наслідки цього «прильоту» продовжують прогресувати
– став погано чути. Перший час не придавав цьому значення, як зазвичай вважав «з часом мине», однак зараз робити вигляд, що все добре, це по меншій безвідповідально, треба лікуватись, – розповів Віктор, військовослужбовець ДПСУ.
Під час одного із боїв він отримав поранення. Першу медичну допомогу чоловік надав собі самостійно, в послідуючому його було направлено до відповідного госпіталю ДПСУ. Після закінчення лікування та повернення для проходження служби до військової частини, прикордонником було написано на одного з керівників загону рапорт, щодо проведення службового розслідування за фактом отримання поранення, як кажуть «на руках» вже була виписка із медичної карти стаціонарного хворого.
Процедура проведення розслідування регулюється «Інструкцією про порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків у Державній прикордонній службі України».
Розслідування проводиться у разі виникнення нещасного випадку, а саме: обмеженої в часі події або раптового впливу на військовослужбовця небезпечного фактора чи середовища, внаслідок яких зафіксовано шкоду здоров’ю, зокрема від одержання поранення, травми, у тому числі внаслідок тілесних ушкоджень, заподіяних іншою особою, гострих отруєнь, одержання сонячного або теплового удару, опіку, обмороження, а також у разі утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням, одержання інших ушкоджень через аварії, пожежі, стихійні лиха (землетруси, зсуви, повені, урагани тощо), контакти із представниками тваринного і рослинного світу, які призвели до втрати військовослужбовцем працездатності на один день і більше, а також у разі смерті військовослужбовця.
У міністерстві внутрішніх справ України розроблені власні «Інструкції, Положення, Накази», які регулюють механізм документального оформлення обставин отримання поранення військовослужбовцем ДПСУ та відповідно проходження військово – лікарської комісії. Однією із ключових відмінностей є те, що не має необхідності отримання «Довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва)».
За результатом проведеного розслідування складаються Акти, відповідно до вимог Форм Нвс 1 та 5. Зазначені акти матимуть важливе значення при проведенні послідуючої військово – лікарської комісії, за результатом проведення якої буде винесено відповідну постанову ВЛК.
Що каже Закон?
Вказане питання, насамперед регулюється інструкціями і наказами міністерства внутрішніх справ України та Адміністрації ДПСУ, а саме:
- Інструкції про порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків у Державній прикордонній службі України, затверджена наказом МВС України від 22.03.2016 № 199;
- Положення про проходження медичного огляду у Державній прикордонній службі України, затверджене наказом Адміністрації ДПСУ від 06.05.2009 № 333.
Зазначимо, що службове розслідування проводиться не лише при випадках «прильоту міни», але і за інших обставин травмування військовослужбовців під час виконання обов’язків служби. Наприклад, ураження струмом чи отруєння небезпечними речовинами, інше.
Автори: Дмитро Шляхов, Євген Лисий
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.