«Сова» для водіїв: як одеські інженери допомагають військовим (відео)

Одеські «Технарі» тісно співпрацюють з військовими та розробляють для них різне технічне оснащення, яке важко знайти волонтерам. Останньою за часом розробкою стала система нічного бачення для водіїв - «Сова».

Більш детально про це дивіться у матеріалі кореспондентів Української Служби Інформації Арсена Подосяна та Валерії Шаповалової.

Дивіться відео на нашому каналі на Youtube.

Одеські «Технарі» виконують на замовлення для наших захисників корисні та унікальні технічні прилади. Процес довгий, кропітливий, але того вартий. В травні групі інженерів надійшло замовлення на поставку дорогого приладу нічного бачення (ПНБ). Виявилося, що військові хотіли використовувати його для водіння автівки вночі.

Розібравшись у системі, спеціалісти прийшли до висновку, що існуючі в наявності ПНБ не підходять – інфрачервона підсвітка б’є в лобове скло та нічого не видно. Це стало поштовхом для розробки простої та практичної системи нічного бачення для водіїв.

Прилад називається «Сова». Система дозволяє їхати вночі та не включати фари. Її використовують для прихованого пересування авто- та бронетехніки та евакуації поранених з першої лінії.

Наразі використовується друге покоління «Сови» та вже сьома спроба її вдосконалити. Через 1,5-2 місяці одесити обіцяють оновлення системи. Вартість – 14 тис. грн.

Раніше на USIonline.com

На варті неба: як працює додаток єППО одеських розробників (відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.