На варті неба: як працює додаток єППО одеських розробників (відео)

Кожен українець може відправити дані, якщо побачить крилату ракету або БПЛА, щоб військові якомога швидше мали змогу знищити ціль.

З розробниками поспілкувався кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Дивіться відео на нашому каналі на Youtube.

Додаток запрацював 12 жовтня, його розробили як додаткову допомогу зенітникам. Радари не завжди мають змогу зафіксувати ціль, але якщо звичайні громадяни бачать чи чують ракету або дрон-комікадзе, така інформація з геолокацією може допомогти вартовим неба. Розробник додатку «єППО» Генадій Сульдін розповів, що з моменту відправлення даних до отримання інформації військовими проходить 6-7 секунд.

Генадій Сульдін

Кожний свідомий громадянин України може стати воїном, використати свій смартфон як зброю, допомогти ППО, доповісти про те, де саме він бачив повітряну ціль. Якщо ця інформація буде стосуватись наших українських літаків чи гелікоптерів, то це тільки доповнить відому радіолокаційну інформацію і допоможе нашим військовим супроводжувати нашу ціль. Якщо ціль буде ворожа, то кожна така відмітка може або підтвердити радіолокаційну інформацію, або доповнити її. Якщо хтось надсилає декілька разів хибну інформацію, то рейтинг цієї людини буде дорівнювати «нулю», а отже і інформація не буде відображатись на мапі, — підкреслив Генадій Сульдін.

Член конструкторської групи «Технарі» Андрій Косяк зазначив, що вже сформована ідея додатку з’явилась у травні.

Після цього ми спілкувались з офіцерами ППО, отримали підтримку, почали писати якісь документи, розробляти сценарій, як це можна застосувати. Отримували зауваження, продовжували просувати цю систему. Ми завжди підкреслюємо, що це відповідальна справа, не можна просто так забавлятись цією системою. Ми завжди підкреслюємо, що ці данні — чим швидше до нас потрапили, тим більш безцінні. Ми розуміємо, що не мати інформацію все одно гірше, ніж мати навіть з інформаційним шумом. За написання програмного забезпечення відповідає окрема команда, це все волонтери з девяти міст України, — розповів Андрій Косяк.

Андрій Косяк

Нагадаємо, додаток затверджений військовими, окрім цього, єППо було зроблено саме за їх участю – спільно із справжніми фахівцями українського протиповітряної оборони. З самого початку розробка була узгоджена з командуванням ОК «Південь» та старшими офіцерами Повітряних Сил ПВК «Південь».

Раніше на  USIonline.com

Одесити можуть долучитись до оборони неба: запрацював додаток єППО

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.