В Україні відкривають перший у Європі центр розробки ШІ-рішень на рівні держави
У центрі WINWIN AI Center of Excellence розроблятимуть рішення для комплексної інтеграції штучного інтелекту в державу, оборону, бізнес, освіту та інші сфери життя.
09 лютого, 2025, 16:35
Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.
Центр об’єднає міжнародних і українських експертів, щоб досліджувати найкращі світові практики та створювати інноваційні рішення. Україна ставить амбітну мету — до 2030 року увійти в топ-3 країн світу за рівнем впровадження ШІ.
Основні напрямки розвитку:
- Розробка національної стратегії з AI та програми інвестування в дослідження і розробку;
- Створення найкращого у світі правового середовища для розвитку ШІ;
- Щорічне зростання AI-стартапів мінімум на 50%;
- Формування статусу України як держави з найбільшою кількістю AI-розробників у Європі.
Головні завдання центру на перший рік:
- Розробка національної мовної моделі LLM для державних сервісів;
- Запуск механізму розробки пілотних AI-рішень;
- Відкриття AI-інкубатора та випуск мінімум трьох продуктів на основі ШІ;
- Інтеграція штучного інтелекту в «Дію» та «Мрію».
22 травня, 2026, 11:04
Служба безпеки України затримала агентів фсб, які збирали координати для ракетних ударів та стежили за українськими посадовцями й військовими. Одного з фігурантів російська спецслужба завербувала ще у 2014 році та понад десять років тримала у «режимі очікування». Після активації агент переїхав до Києва, а згодом залучив до роботи ще одного ІТ-фахівця з Одеси.
26 травня, 2026, 09:19
Удар балістичною ракетою по Одесі 25 травня забрав життя однієї людини та залишив поранених. У місті зафіксовані пошкодження об’єкта інфраструктури, навчального закладу та житлових будинків.
22 травня, 2026, 17:17
До експериментального проєкту приватної протиповітряної оборони в Україні вже долучилися 27 підприємств. Серед регіонів, де такі групи вже виконують бойові завдання, — Одеська область. За даними Міноборони, підрозділи у координації з Повітряними силами вже знищили близько 20 російських дронів.

