Деколонізація Одеси триває: у місті прибирають російськомовні старі покажчики (фото)
Одесити є найбільш активними підписниками групи «Деколонізація. Україна». Вони регулярно надсилають до організації фото старих покажчиків вулиць, які необхідно прибрати.
12 березня, 2025, 11:06
Про це повідомили на сторнці організації «Деколонізація. Україна» у Facebook.
Тож, деколонізація Одеси триває. Поступово прибираються старі російськомовні покажчики вулиць.
Так, на вулиці Всеволода Змієнка прибрали старий адресник - “улица Дворянская”.
Нарешті зняли стару російськомовну табличку за надписами “улица Елисаветинская” та “Щепка” на вулиці Університетській. Прибрали стару табличку “проспект Добровольского”. Також управління реклами Одеської міської ради звітувало, що надало приписи щодо демонтажу вивісок російською на Академіка Заболотного, 54а та 33/2, Миколаївській дорозі 168 б та Євгена Танцюри, 17. Якщо власники проігнорують ці приписи, рекламу демонтують силами управління. А ще активісти Деколонізації звернули увагу на мурали у готелі «Женева» на яких зображена Катерина ІІ та Пушкін та розпочали юридичну роботу щодо їх прибирання.
26 травня, 2026, 14:03
На Одещині затримали голову однієї з міських рад Ізмаїльського району за підозрою у вимаганні хабаря. За даними слідства, посадовець нібито вимагав 35 тисяч доларів за погодження документів, необхідних для реалізації проєкту будівництва вітрової електростанції.
26 травня, 2026, 09:19
Удар балістичною ракетою по Одесі 25 травня забрав життя однієї людини та залишив поранених. У місті зафіксовані пошкодження об’єкта інфраструктури, навчального закладу та житлових будинків.
26 травня, 2026, 12:37
Навколо Одеси триває завершення будівництва багатокілометрової системи оборонних укріплень. На підступах до міста облаштовують протитанкові рови, бліндажі, встановлюють колючий дріт, бетонні загородження та інженерні перешкоди для посилення захисту узбережжя та недопущення можливих наступальних дій ворога.

