Удари по портах загрожують продовольчій безпеці світу, – командувач ВМС ЗСУ Неїжпапа
Росія свідомо обстрілює українські порти, намагаючись дестабілізувати міжнародну торгівлю, заявив командувач ВМС ЗСУ Олексій Неїжпапа. Так він відреагував на вчорашній удар по Одесі.
12 березня, 2025, 18:47
Внаслідок атаки на порт в Одесі загинули мирні моряки, це ще один доказ агресії проти світової морської спільноти.
Неїжпапа також зазначив, що українські ВМС продовжують захищати порти, супроводжувати судна та забезпечувати безпеку морського коридору.
Нагадаємо, 11 березня ввечері, близько 20:15 окупанти атакували припортову інфраструктуру Одеси балістичною ракетою, типу “Іскандер-М”. Внаслідок удару були пошкоджені об’єкти інфраструктури та цивільне судно під прапором Республіки Барбадос. Четверо іноземних членів екіпажу загинули, ще один член екіпажу та співробітник порту отримали поранення, їх доставили до лікарні.
19 лютого, 2026, 08:17
У північно-західній частині Чорного моря фіксують поширення інвазивного виду — синього американського краба. Його ареал поступово зміщується у бік українського узбережжя та придунайських акваторій. Фахівці говорять і про ризики для екосистеми, і про можливі способи регулювання чисельності.
23 лютого, 2026, 07:30
У Національному природному парку «Тузлівські лимани» на Одещині зимують тисячні зграї качок галагазів. З наближенням весни птахи почнуть залишати лимани та розлітатися уздовж узбережжя Чорного моря.
19 лютого, 2026, 14:41
В Одесі померла заслужена артистка України, актриса Ірина Черкаська, яка понад шість десятиліть служила Українському театру та була однією з найвідоміших представниць одеської сцени.

