Ірландія платитиме українцям за повернення додому — до 10 тисяч євро
В Ірландії обговорюють запровадження фінансових стимулів для українців, які погодяться добровільно повернутися в Україну. Паралельно уряд країни може поступово згортати частину програм житлової підтримки для біженців.
Про це повідомляє РБК-Україна.
Йдеться про близько 16 тисяч українців, яких раніше забезпечували житлом за державними контрактами. Влада заявляє про намір поступово згорнути цю програму протягом приблизно року.
Окремо обговорюється механізм «добровільного повернення» в Україну з фінансовою підтримкою.
За попередніми даними, виплати можуть становити до 2 500 євро на одну людину або до 10 000 євро на сім’ю.
Загалом з початку повномасштабної війни тимчасовий захист в Ірландії отримали понад 125 тисяч українців.
Раніше УСІ писала, що в новому випуску подкасту «На зв’язку» одеситка Оксана Цимбалова, яка вже три роки живе в Дубліні, розповіла про життя українців в Ірландії, місцеву підтримку та волонтерську діяльність, у якій вона бере участь.
За її словами, українська громада на острові є дуже активною, а ірландці щиро підтримують Україну, організовують акції протесту та допомагають військовим і медикам, зокрема, передаючи автомобілі.

