Відтепер в Україні щорічно будуть відзначати День румунської мови
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про встановлення в Україні Дня румунської мови – він відзначатиметься щороку 31 серпня.
13 березня, 2026, 17:58
Про це йдеться на офіційному сайті президента Володимира Зеленського.
Вчора Зеленський відвідав з офіційним візитом Румунію.
Рішення щодо впровадження Дня румунської мови в Україні є одним із кроків у розвиток гуманітарної та культурної співпраці між країнами й зміцнення поваги між двома народами.
В Румунії День української мови відзначають 9 листопада.
Ми говорили і на рівні наших команд, і сьогодні з паном президентом також про освітні питання – для румунської громади в Україні, для нашої української громади в Румунії. І ми готові справедливо працювати й надалі в усіх цих питаннях, – наголосив президент України.
Президент Румунії Нікушор Дан відзначив важливість розмови про румунську меншину в Україні.
Ми отримали гарантії щодо продовження функціонування шкіл румунською мовою та щодо всіх інших прав румунської меншини, – вказав президент Румунії.
Нагадаємо, що Румунія готова обговорювати з Молдовою можливе возз’єднання, однак, якщо така ініціатива надходитиме від молдовської сторони.
06 березня, 2026, 17:58
З 1 березня в Україні набрали чинності нові правила утримання домашніх тварин. Тепер заборонено постійно тримати собак на прив’язі без можливості вигулу та вільного руху. Власники повинні забезпечувати тваринам належні умови проживання і догляду.
06 березня, 2026, 18:40
Українським морським коридором від початку його роботи було транспортовано 177,7 млн тонн вантажів.
09 березня, 2026, 08:23
Матеріальна допомога надається раз на рік у розмірі місячного грошового забезпечення, без «бойових».

