Схему експорту кукурудзи до Малайзії на 202 мільйонів викрили в Одеському порту

Детективи Бюро економічної безпеки України в Одеській області викрили схему мінімізації податків під час експорту сільськогосподарської продукції через Одеський морський порт.

Схему експорту кукурудзи до Малайзії на 202 мільйонів викрили в Одеському порту

Про це повідомили у Бюро економічної безпеки в Одеській області.

За даними слідства, група людей створила у різних містах України підконтрольні компанії. Через ці підприємства вони оформлювали документи про нібито вирощування кукурудзи. Насправді ж ці фірми не мали ані землі, ані працівників, ані необхідної техніки для вирощування зерна.

Правоохоронці встановили, що учасники схеми скуповували кукурудзу в аграріїв по всій країні за готівку без сплати податків. Потім вони легалізували продукцію через підконтрольні компанії. Для цього на рахунки цих фірм вносили готівку у розмірі близько 14% від вартості зерна та оформлювали податкові накладні. Так вони створювали фіктивний податковий кредит і могли претендувати на відшкодування ПДВ з бюджету.

Детективи зупинили схему ще на етапі підготовки до експорту. Фігуранти планували відправити до компанії в Малайзії майже 28 тисяч тонн кукурудзи загальною вартістю близько 202 мільйонів гривень.Після втручання правоохоронців експортер скасував митні декларації. Це дозволило запобігти можливим втратам державного бюджету.

Наразі триває досудове розслідування. Слідчі встановлюють усіх осіб, причетних до організації цієї схеми.

Раніше УСІ писала, що детективи БЕБ  викрили 34-річного чоловіка, який організував мережу магазинів в Одеській, Миколаївській та Вінницькій областях і штучно «дробив» бізнес, щоб не перевищувати ліміт спрощеної системи оподаткування. Для цього він зареєстрував 15 підконтрольних ФОПів, через які фактично керував діяльністю та розподіляв доходи.