В Одесі на закупівлі обладнання для світлофорів розікрали 20 мільйонів гривень
В Одесі правоохоронці викрили схему привласнення понад 20 мільйонів гривень із міського бюджету під час закупівель обладнання для світлофорів. Підозри вже оголосили сімом фігурантам. Йдеться про завищення вартості товарів і штучне усунення конкурентів із тендерів.
Про це повідомляє пресслужба Бюро економічної безпеки України.
За даними слідства, власник групи компаній разом із посадовцями комунального підприємства «Спеціалізований монтажно-експлуатаційний підрозділ» Одеської міської ради організував схему із завищення цін на джерела безперебійного живлення для світлофорних об’єктів.
Умови закупівель прописували так, щоб у торгах могли перемогти лише підконтрольні фірми. Очікувану вартість формували на основі фіктивних комерційних пропозицій. У результаті інші компанії фактично не мали можливості виграти тендери.
Протягом п’яти місяців 2024 року комунальне підприємство провело 11 закупівель на загальну суму понад 40,8 мільйона гривень. Слідство встановило, що обладнання закуповували через ланцюг пов’язаних підприємств. Кожна компанія перепродавала товар дорожче, і в підсумку його вартість для міста зростала майже вдвічі.
Судово-економічна експертиза підтвердила, що територіальній громаді Одеси завдали збитків на понад 20,9 мільйона гривень.
Підозри отримали семеро осіб: організатор схеми, директор комунального підприємства, керівники та працівники комерційних структур, адвокат і спеціаліст із публічних закупівель. Суд обрав їм запобіжні заходи — від тримання під вартою з правом застави до цілодобового домашнього арешту.
Розслідування триває.
Раніше УСІ писала про те, як депутат Добрянської селищної ради Чернігівської області разом із рятувальником та бізнесменом протягом року контрабандою вивозили лісоматеріали до Європейського Союзу. Викрили підозрюваних під час експорту чергової партії деревини через пункт пропуску «Старокозаче».

