Помер відомий одеський краєзнавець і фотограф, який помічав «дрібні» вади реставрації пам’яток «фото»

Помер відомий одеський краєзнавець і фотограф, який помічав «дрібні» вади реставрації пам’яток

Євген Олександрович Сокольський відомий ценителям одеської історії раритетними знимками, які він находив та публікував. А широке коло містян пам'ятає, наприклад, криву реставрацію Потьомкінських сходів, на яку саме він звернув увагу. Або скандальну пляшку у голові скульптури на будинку Руссова.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації з посиланням на колишніх колег Євгена Сокольського з Одеського історико-краєзнавчого музею.

На 69-му році життя, після тяжкої хвороби залишив цей світ наш товариш – знаний в Одесі та за її межами фотограф, художник, редактор та дизайнер друкованих видань, краєзнавець Євген Олександрович Сокольський, – йдеться у повідомленні музею.

У мужеї також зазаначили, що завдяки йому велетенський об’єм відцифрованих ним документів та фотографій з музейного зібрання тепер назавжди до послуг представників наукової громадськості.

Ще більш вражаючими стали створені Євгеном альбом «Бомбардування Одеси 10 квітня 1854 р.», високоякісні репродукції гравюр з якого здаються оригіналами; вишукано оформлений щоденник Юзефа Крашевського «Спогади про Одесу, Єдісан та Буджак» і, звичайно ж, яскравий путівник «Музей «Степова Україна», сторінки якого зачаровують скарбами народної культури, – наголошують науковці.

Багатьом читачам УСІ Євген Олександрович має запам’ятатися своєю прискипливою увагою до, здавалося б, дрібниць, повїязаних з історічним минулим та архітектурою нашого міста. Наприклад, він був тією людиною, яка помітила кривізну нової кладки Бульварних (Потьомкінських) сходів, після чого їх переклали правільно. Також він звернув увагу на аварійний стан скульптури «Ніч» над входом до Одеської міської ради.

Крім того, саме він помітив та повідомив про це на своїй сторінці у Facebook, що на будинку Руссова в Одесі частково обвалилася одна із статуй, яку, як виявилося, зробили за допомогою пляшки.

Додамо, що Євген Сокольський був щирим патриотом української Одеси.

Раніше на USIonline.com

У 78 років помер відомий одеський художник Геннадій Гармидер

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.