У 78 років помер відомий одеський художник Геннадій Гармидер «фото»

У 78 років помер відомий одеський художник Геннадій Гармидер

Український живописець Геннадій Гармидер помер 16 березня. Йому було 78 років.

Про це повідомили в Одеській обласній організації Національної спілки художників України.

Український графік, живописець, книжковий ілюстратор, майстер екслібрису, член Національної спілки художників України Генадій Гармидер, який жив та працював в Одесі, помер 16 березня 2023 року.

Геннадій Гармидер народився 21 лютого 1945 року у Воронежі (рф). У півторамісячному віці Геннадій з батьками переїхали до смт Бессарабка на кордоні України та Молдови. З 1953 року майбутній митець жив в Одесі.

У 1961—1966 роках навчався в Одеському художньому училищі, а у 1966—1974 роках — на живописному факультеті Київського художнього інститутіу у майстерні театрального живопису.

У 1974—1977 роках викладав в Одеському художньому училищі імені Б. Грекова.

З 1977 року є членом Спілки художників України (НСХУ).

Художник працював у техніці олійного живопису, офорту та інших графічних техніках. Улюблений жанр — міський пейзаж, також є автором натюрмортів, чудових портретів як своїх сучасників, так й романтичних вигаданих персонажів. Оформив та проілюстрував близько 200 книжок, створив понад 20 екслібрисів, — розповіли у спілці художників.

Виставки Геннадія Гермидера проходили в Одесі, Києві, Миколаєві, Чернігові, москві (рф), Оулу (Фінляндія), Генуї та Лечче (Італія), Гриннел Колледж (США).

Зазначимо, його роботи знаходяться в художніх музеях Одеси, Києва, Бердянська, Житомира, Донецька, а також у музеях по всьому світу — в Оулу (Фінляндія), Балтиморі (США), Дьйорі (Угорщина), Національній бібліотеці і Бібліотеці Сорбонни (Франція), бібліотеці Ягеллонського університету Кракова (Польща), а також приватних колекціях України, Франції, США, Ліхтенштейну тощо.

Раніше на USIonline.com

Пішов з життя заслужений артист України – актор Одеського драмтеатру

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.