План Б: як вивозитимуть українське зерно, якщо РФ надалі порушуватиме домовленості «фото»

План Б: як вивозитимуть українське зерно, якщо РФ надалі порушуватиме домовленості

Над альтернативними способами вивезення сільгосппродукції Україна працює спільно зі Сполученими Штатами.

Про це заявив на брифінгу речник Держдепартамента США Нед Прайс.

Прайс наголосив, що найефективнішим способом поновлення експорту зерна було б розблокування Одеси та інших чорноморських портів.

Але весь цей час ми наголошували, що дивимося та допомагаємо нашим українським партнерам усіма можливими способами збільшити експорт українського зерна. І насправді до підписання цієї угоди експорт зерна з України дещо збільшився завдяки використанню сухопутних шляхів, завдяки іншій тактиці, яку пустили у хід наші українські партнери, – розповів він.

Раніше керівниця Агентства США з міжнародного розвитку Саманта Пауер заявляла, що існує альтернативний план вивезення зерна — адже обіцянкам російського диктатора Володимира Путіна довіряти неможна.

План Б передбачає автомобільний, залізничний і річковий транспорт, а також відправлення барж і налаштування залізничних систем, щоб вони краще відповідали європейським, щоб експорт міг рухатися швидше, – повідомила вона.

Нагадаємо, 22 липня у Стамбулі було досягнуто домовленості щодо експорту українського зерна Чорним морем, але вже наступного дня росіяни нанесли ракетний удар по Одеському порту.

Раніше на USIonline.com

Експорт зерна розпочнеться з Чорноморського морпорту

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.