Експорт зерна розпочнеться з Чорноморського морпорту «фото»

Експорт зерна розпочнеться з Чорноморського морпорту

Першу партію планують відправити після 27 липня. Одеський порт почне працювати на відправку пізніше.

Про це заявив на прес-конференції замміністра інфраструктури України Юрій Васьков, повідомляють ЗМІ.

Здійснювати експорт із усіх терміналів трьох морських портів технічно можливо буде впродовж двох тижнів. При цьому перше відправлення зерна планують здійснити вже цього тижня.

Вважаємо, що протягом найближчої доби ми будемо готові працювати над відновленням експорту агропродукції з наших портів. Йдеться про порт “Чорноморськ” – він буде першим. Потім будуть порт “Одеса” та порт “Південний”, – заявив Васьков.

У Стамбулі протягом найближчих двох днів будуть розроблені внутрішні технічні документи координаційного центру, і очікується, що з 27 липня він уже розпочне роботу. Діяльність координаційного центру полягає у нагляді та координації функціонування гуманітарного коридору, але не поширюється на територіальні води України.

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков додав, що відкриття портів приноситиме Україні додатково близько 1 млрд доларів, а місячний експорт агропродукції може становити 3 млн тонн. Всі каравани із зерном супроводжуватимуться рятівними судами Мінінфраструктури, а процес розмінування здійснюватиметься виключно у коридорі проходу суден.

Раніше на  USIonline.com

Україна продовжує підготовку експорту з одеських портів

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.