Підрив Каховської ГЕС та його наслідки очіма українців (інфографіка) «фото»

Підрив Каховської ГЕС та його наслідки очіма українців (інфографіка)

64% українців вважають, що дії української влади у зв'язку з руйнуванням Каховської ГЕС були ефективними, а дві третини опитаних не побачили реакції міжнародної спільноти на подію.

Такі результати соціологічного дослідження, проведеного компанією «Active Group» 10 червня, повідомляє Українська Служба Інформації.

На запитання «Як ви оцінюєте ефективність дій української влади у зв’язку з руйнуванням Каховської ГЕС?» 64% респондентів відповіли, що дії є ефективнми: 16,8% обрали варіант «повністю ефективні», 47,2% – «більшою мірою ефективні». Натомість 23,1% опитаних вважають дії влади неефективними: 17,1% відповіли, що дії влади більшою мірою неефективні, 6% – повністю не ефективні. Не визначилися з відповіддю 12,9% опитаних.

Щодо запитання «Як ви вважаєте, чи зможе Україна подолати наслідки руйнування Каховської ГЕС?», то 9% респондентів відповіли «так і доволі швидко». Більше половини українців (53%) вважають, що Україна подолає наслідки, але на це знадобиться багато часу, 35,7% опитаних відповіли, що деякі наслідки ніколи не будуть подолані. 2,3% не визначилися з відповіддю.

Оцінюючи реакцію міжнародної спільноти на підрив Каховської ГЕС, 2,3% респондентів сказали, що реакція була і достатня, 26,3% – що реакція була, але недостатня. 65,9% опитаних вважають, що реакції міжнародної спільноти практично не було. Не визначилися з відповіддю 5,5% опитаних.

Очікування респондентів щодо відповідальності росії за наслідки руйнації Каховської ГЕС? Є наступними. 31,8% респондентів дотримуються думки, що для росії буде відповідальність у повному обсязі, 19,8% – що країна-окупант відповість, але не у повному обсязі. 24,2% українців сказали, що росія не понесе відповідальності за скоєне руйнування Каховської ГЕС. Чверть опитаних (24,2%) не визначилися із відповіддю.

Підписання мирної угоди з росією для того, щоб вони не заподіяли ще більшого лиха (підрив Запорізької атомної станції, заводу «Кримський титан» тощо) припускають 18,4% опитаних:  4,8% сказали, що необхідно йти на будь-які поступки, щоб росія не завдала більшої шкоди, 13,6% – що, можливо, варто піти на певні поступки. Натомість майже три чверті українців (73%) вважають, що на жодні поступки йти не можна. 8,5% опитаних не визначилися з відповіддю.

Повну презентацію із результатами дослідження можна завантажити за посиланням.

Дослідження здійснено компанією «Active Group» за допомогою онлайн-панелі «SunFlower Sociology». Метод: самозаповнення анкет громадянами України віком 18 та більше років. Вибірка: 600 анкет (репрезентативна за віком, статтю і регіоном України). Період збору даних: 10 червня 2023 р. Приєднатись до онлайн-панелі SunFlower Sociology та отримувати грошову винагороду за проходження опитувань можна за посиланням.

Раніше на USIonline.com

Врятувати за будь-яку ціну: у Херсоні волонтери під обстрілами вивозять тварин з затоплених районів (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.