Врятувати за будь-яку ціну: у Херсоні волонтери під обстрілами вивозять тварин з затоплених районів (фото, відео)

Рівень води у Херсоні сьогодні знизився на 20 сантиметрів, але затопленими залишаються цілі вулиці. Незважаючи на обстріли міста, волонтери продовжують евакуювати тварин.

Кореспонденти Української Служби Інформації відвезли у Херсон клітки, які потрібні для транспортування великих собак. Їх придбали за кошти засновника фонду “Be an Angel”,  журналіста Андреаса Тоелке та інших німецьких благодійних організацій. Також дві клітки подарували одесити.

Більш детально про це дивіться на нашому каналі Youtube.

За словами зоозахисниці з Миколаєва Ганни Куркуріної, з першого дня затоплення вона врятувала вже більше 100 тварин. Найважче з собаками, адже деяких волонтери достають з обмороженими кінцівками, тварини не можуть ходити. Тварини дуже налякані і транспортувати їх потрібно в окремих клітках. Вчора Куркуріна з командою евакуювала з мікрорайону Острів 21 кота та 12 собак, тож наші клітки стали у пригоді.

Як тільки ми відплили від площі Корабелів, почалися обстріли. Але ми все одно поплили на Острів, там цілий притулок чекав на евакуацію. Господарка не залишала тварин, відмовлялася виїжджати без них. Дуже потрібні клітки для перевозки. Також потрібні моторні човни. На надувних з веслами плисти не можна, адже зносить течією та можна продірявити такий човен о притоплену огорожу, – розказала нам волонтерка.

Ганна Куркуріна

Інші зоозахисники з її команди чекали на порятованих тварин на площі, по який й вгатили окупанти.

Рашисти обстріляли евакуацію! Були поранені й загиблі. Але ми з Миколаєва, нас не злякати, – розказав волонтер Володимир.

Врятованих тварин команда Ганни Куркуріної відвозить до Миколаєва до центру реабілітації тварин «Прайд». Для них там облаштовані загони, привезених обстежують ветеринари. За словами волонтерів, багатьом «потопельникам» вже вдалося знайти нові домівки, але з кожним днем поступають нові тварини.

За словами Куркуріної, зараз у Херсоні можна зустріти волонтерів зі всього світу.

Евакуація тварин проводиться тільки силами зоозахисників. Людей рятують, а організованої допомоги для тварин немає, – розказали нам волонтерки з Києва Анастасія та Ірина.

Анастасія та Ірина

Жінки разом із місцевим жителем відправилися на його човні вивозити тварин з Острову. За майже 3 години пошуків їм вдалося вивезти звідти чотирьох собак.

Зараз майже у кожному провулку Корабельного мікрорайону облаштований невеликий рятувальний пункт. Там чергують волонтери з човнами, місцеві жителі приносять їм їжу та каву.

Кожен намагається долучитися до рятувальної операції чим може. Витримка херсонців вражає. Їх не лякають ані обстріли, ані повінь, та люди не лишають рідних домівок.

Вода вже трошки відступила. Ось бачите, на заборі відмітка. Це я зранку відміряв рівень води. А зараз рівень нижчий. Все буде добре, – каже Олексій, який допомагає волонтерам спускати човни на воду.