
Важливо створення системи для рятування людських життів
Пам»ятаю як відвідував перші конференції з військової медицини і як на них все було незвично, адже нас в постсовецкой школе вчили зовсім іншому і сортування по Опелю, і евакуації по випадковому принципу, і хірургії здається ще по канонам Миколи Івановича «наше всё» Пірогова.
Ця battle field медицина була значно простішою, значно логічнішою, хоча як зазначив Майкл Е. Дебейкі була справжнім насильством і знущанням над цивільними поняттями хірургії та травматології.
Один з військових хірургів показував та розповідав про етапи евакуації: Важливо – сказав він, – дотримуватись рівноцінного організаційного та медичного керівництва. Правильно та ефективно надати допомогу від поля бою до найкращих травмацентрів континентальної частини Сполучених Штатів.
Він показав мобільний госпіталь, який знаходився на другому етапі евакуації. В мобільному госпіталі знаходився так само мобільний комп’ютерний томограф на 8 зрізів для голови. Я не дуже зрозумів для чого він і тому перепитав.
Робимо КТ, при наявності гематоми проводять декомпресійну трепанацію черепа.
А що у вас є нейрохірурги на другому етапі?
Військовий хірург був здивований: нащо нейрохірурги, ви хто за спеціальністю?
Хірург
І що не можете просверлити дірку в черепі? І передати пацієнта на наступний етап евакуації?
Система була простою, логічною і максимально економною.
Кому цікаво, то система складається з чотирьох етапів допомоги:
Перший етап на місці поранення. Допомога надається особою з базовими знаннями щодо невідкладних дій, зазвичай це сортування, зупинка кровотечі, відкриття дихальних шляхів, герметизація пневмотораксу та вивезення.Час утримання пацієнта до 48 годин.
Другий етап надання базової медичної допомоги. Вже має певний обсяг ліжок для перебування пацієнтів та бригаду хірургів. Зазвичай встановлюється у вигляді мобільних госпіталей. Можливі рентгенологічні та лабораторні дослідження, а також базова хірургія для збереження життя. 100% мобільність.
Третій етап лікування це вже великі (більше 250 ліжок) польові госпіталі. Хоча не обов’язково це намети, польовий госпіталь може бути обладнанний в лікарні, на кшталт ЦРЛ, яка знаходиться в безпечній локації. Тут пацієнти отримують лікування всі види хірургічного лікування (політравма, ортопедія, абдомінальна та торакальна хірургія тощо) може забезпечити до 100 хірургічних годин на добу. Також включає інфекційну, терапевтичну, психіатричну та інші служби.
Допомогу на четвертому етапі надають в госпіталях розташованих в континентальній частині США або в інших безпечних місцях.