Реєстр травм «фото»

Реєстр травм

Відповідь на питання крові, Damage control і взагалі (лонгрід, насправді не про кров, а про дещо важливіше).

Кабмін прийняв зміни в постанову про переливання крові, і дозволив бойовим медикам периливати кров на догоспітальному етапі.

І понеслось. Знову в великій бійні зустрілись ті хто за, ті хто проти, і ті хто взагалі погано навчався. Прийшли ті, хто готові брати закордоні протоколи і діяти, і ті хто говорить про наш, несхожий унікальний шлях/досвід. І навіть бачив одного фаната гексаетілкрохмалів, з сентенцією щодо безглуздості крові/та еритроцитів при геморагічному шоці.
Добре це чи погано?
Я не знаю.

Вчора я знову оперував пораненого і прийняв рішення щодо виконання операції за принципами Damage control.
Чи правильно я прийняв рішення?
Я не знаю.
І таких питань дуже і дуже багато.
Немає єдиного погляду на надання допомоги на етапах евакуації та між ними.

Покращення надання допомоги при травмі повністю залежить від впровадження максимально досконалої Системи надання Допомоги при Травмі (trauma care systems). А наріжним каменем такої системи є Реєстр травм або Травмареєстр.

Багато галузей переходить на запозичену у Японії систему Загального управління якістю (Total Quality Management (TQM), основою якої є безперервне підвищення якості усіх процесів. Центральною концепцією цього підходу є ідея, що дефекти (у нашому випадку дефекти надання медичної допомоги, які призводять до каліцтва та смерті) зазвичай є недоліками системи, а не помилками окремих виконавців. Тож хороший менеджмент ґрунтується на статистичному контролі за процесом.

Простіше кажучи, ти можеш управляти тільки тим, що можеш підрахувати. Реєстр травм це акуратний та наповнений реальними даними ресурс, який дає можливість доказово підходити до надання допомоги на кожному етапі та між ними.

О ні! – скажете ви,- цей бюрократ Самофалов, хоче змусити бойових медиків/хірургів стабпунктів та ПХГ заповнювати якісь нові журнали/папери/реєстри. У нас навіть комп’ютерів не має.

Але ж ні, ми і так заповнюємо форму 100 або, краще DD1380. Даних з цих документів було б цілком достатньо, щоб задовільнити наповнення Реєстру травм принаймні на першому етапі його існування.

І вже відштовхуючись від цього реєстру, можна покращувати надання допомоги на всіх етапах від переливання крові бойовим медиком, до реабілітації пацієнта з ампутацією. Так як Реєстр травм досить гнучкий інструмент, то і вносити в нього можна таку інформацію, яка потрібна для формування політики надання допомоги при пораненнях на всіх етапах надання медичної допомоги.

Крім того, для медика, який приймає рішення, Реєстр травм теж є незамінним інструментом – читаючи, думаючи та аналізуючи дані, можна покращити свій механізм прийняття рішень. Для мене особисто, це питання вибору між тактикою Damage control та Одномоментними операціями (Early Total Care).

Крім того маючи такий потужний інструмент, як Електронна система охорони здоров’я, достатньо пропрацьований, та розвинутий насправді створення Реєстру травм та доступу до нього зацікавлених осіб, було б легше ніж створення ковід сертифікату, свого часу.

Тож, маю чітке переконання, що як лікарні, що займаються травмою, на всіх етапах так і ті хто формують політику надання допомоги пораненим та травмованим повинні бути зацікавлені в створенні такого реєстру, адже беніфіціаром його будуть як лікарі так і пацієнти.

Особливо зараз під час широкомасштабної агресії міжнародної терористичної організації росія проти нас.