На Одеській кіностудії покажуть фільм присвячений митцю Вагану Ананяну (фото) «фото»

На Одеській кіностудії покажуть фільм присвячений митцю Вагану Ананяну (фото)

Документальний фільм присвятили одеському художнику вірменського походження.

Про це Українській Службі Інформації повідомили на Одеській кіностудії.

У четвер, 23 лютого, о 15:00 на Одеській кіностудії відбудеться показ документального фільму «Три могили художника». Стрічку присвятили одеському митцю вірменського походження Вагану Ананяну.

Режисер Арутюн Хачатрян вважає за необхідне насамперед показати свою роботу в Одесі, яка стала ключовим містом у житті Вагана Ананяна, і де він пішов із життя.

Назва фільму має символічне значення. Ваган Ананян, чия особистість і творчість сповнені таємниць, справив величезний вплив на художнє життя Одеси. Однією із загадок його життя є те, що прах його спочиває у трьох містах – Одесі, Таллінні та Єревані. Фільм розповідає про те, як це сталося, і чому робота Вагана так важлива, — йдеться в анонсі.

Ваган Ананян (1959 – 2006) прожив лише 47 років. Він народився в Єревані, де з 1972 по 1976 роки навчався малюнку та композиції у майстерні відомого скульптора Сергія Степаняна. У столиці Вірменії відбулися три перші персональні виставки молодого художника. У 1985-му він переїхав до Таллінна, а через 9 років – до Одеси, де залишився до кінця життя.

У 1996-му відбулася його перша персональна виставка в Одесі, а 2005-го його запросили на Флорентійську б’єнале. Нині його твори знаходяться у приватних колекціях Європи (Швеція, Німеччина, Франція, Італія, Фінляндія, Норвегія, Данія, Голландія, Україна, Естонія), Америки (Канада, США), Австралії та Японії.

Ваган Ананян був борцем за правду і справедливість, брехня була неприйнятною для нього. Його міркування і погляди, представлені у фільмі, зараз, як ніколи, важливі для нас і для України! Розмова про вічні цінності й значимість цієї особистості для Одеси можуть дати новий імпульс нашої стійкості, — зауважують на кіностудії.

Зазначимо, Ваган Ананян звертався до різних тем – філософських, містичних, а в останній період все частіше до біблійних. Його стиль змінювався від дуже жорсткого до по-дитячому наївного, а палітра – від гарячого гранатово-золотистого до прозоро-повітряного блакитного. Сам художник називав свої картини молитвами.

Раніше на  USIonline.com

В Одесі зніматимуть перший в Україні театральний серіал

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.