Землетрус: чи може він нашкодити Одесі?  «фото»

Землетрус: чи може він нашкодити Одесі? 

Кількість жертв землетрусу у Туреччині та Сирії збільшується щогодини. Пабліки та місцева влада повідомляють про зруйновані міста та квартали. Президент Туреччини Реджеп Ердоган назвав сьогоднішні події найбільшою катастрофою після землетрусу 1939 року. Підземні поштовхи відчули й в інших країнах. Повідомлення про відголоски землетрусу з'явились у пресі Молдови та Румунії. Чи є ризики для України та, зокрема, для Одеси?

Кореспондент Української Служби Інформації дізнався відповіді на ці питання у сейсмолога.

Землетрус магнітудою 7,4-7,8 відчули в різних країнах світу. Зокрема, про підземні поштовхи повідомили в Ізраїлі, Лівані, Грузії та Іраку. Згодом з’явились повідомлення у молдовській та румунській пресі. Усього за дві години у сейсмоактивній зоні Вранча було зафіксовано п’ять землетрусів. Найсильніший досягав 4,6 балів.

Ось так виглядають турецькі показники.

За картами сейсмічної районування, Одеса та регіон знаходяться у семибальній зоні небезпеки. Але сказати, чи відчули одесити та мешканці міста землетрус, наразі, неможливо. Більше ніж місяць одеська сейсмологічна станція не працює. Усе через вимкнення світла та поганий зв’язок після обстрілів російськими ракетами наших електростанцій. До того дослідження велись п’ятнадцять років. Через війну загальноукраїнська сейсмологічна мережа не працює також. Отже, навіть, якщо хвилі землетрусу досягли нашого регіону, ми про це дізнатися зможемо тільки за власними відчуттями, а не за дослідженнями вчених.

Ймовірність землетрусу в Одесі через катастрофу у Туреччині напряму – невелика. Але наш регіон, за словами спеціаліста зі сейсмостійкого будівництва, завідуючого кафедри Одеського Національного Морського Університету (ОНМУ) професора Костянтина Єгупова, підпадає під вплив активності у румунській зоні Вранча.

У зоні Вранча в Румунії – це може призвести до сильного поштовху в нас. Через море сильно не доходить. Але землетрус у Туреччині став тригером для інших сейсмічних зон. Зокрема, й для румунської території. Там останнім часом було доволі багато впливів. У районі Вранча глибокофокусні землетруси, вони розповсюджуються на велику територію, – розповів Костянтин Єгупов.

Отже, якщо румунські сейсмологи повідомляють про поштовхи з магнитудою 4,6 в зоні Вранча, ймовірно, землетрус був й на півдні України.

За словами спеціаліста, в історії Одесі було зафіксовано два семибальних землетруси – у 1802 та 1940 роках. Вони не мали масштабного руйнування. Але у довгостроковій перспективі, одеситам варто бути напоготові.

Ми давно фіксували посилення активності у зоні Вранча. Було з магнітудою  шість. Про короткостроковий прогноз говорити неможливо, але у довгостроковому прогнозі магнітуда може досягати семи у румунській сейсмічній зоні та землетрус може дійти до нас, – розповів експерт.

Видання РБК-Україна звернулося до жителів півдня України та АР Крим із проханням повідомляти про помічені підземні поштовхи у Головний центр спеціального контролю. Поштова адреса Центру: main-od@gcsk.gov.ua.

Міністерство закордонних справ України повідомило також номери телефонів, куди звертатись, аби отримати інформацію про допомогу у зв’язку з землетрусом у Туреччині.

«Гаряча лінія» посольства України в Туреччині: +90 539 550 98 98.

«Гаряча лінія» МЗС України: +380 44 238 15 88.

Наразі маємо 24 звернення про відсутність зв’язку із громадянами України, які проживають в зоні стихійного лиха. Вся інформація оперативно передана турецькій стороні. Місця знаходження наших громадян з’ясовуються. Після отримання оновленої інформації дипломати негайно інформуватимуть рідних. Інформація про наявність українців серед жертв землетрусу наразі не надходила, – йдеться у повідомленні речника Міністерства закордонних справ України Олега Ніколенка.

Раніше на  USIonline.com

Землетрус у Туреччині і Сирії: серед постраждалих можуть бути українці (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.