З раритету в бойові позашляховики: в Аккермані модернізують авто для ЗСУ (фото, відео)

Волонтери в Одеській області з початку війни переробляють та модернізують автомобілі. Деякі з них навіть раритетні. Після повного апгрейду з «Волги» вийшов броньований пікап для військових.

На виробництві побувала фотокореспондент Української Служби Інформації Ніна Ляшонок.

Дивіться відео на нашому каналі на Youtube.

На підприємстві, яке знаходиться в Білгород-Дністровському районі, кипить праця. Тут збирають та модернізують старі автомобілі для військових цілей. Деякі зі старих машин стають так званими донорами.

Волонтер Сергій Щербаков, який очолює SteelTec Group, розповів, що здебільшого автомобілі їм передають небайдужі люди, а ось із збором коштів трохи важко: за півроку вдалось зібрати лише 11 тис. грн.

Ми займаємось виробництвом різноманітних металоконструкцій, з деяких пір – і бойового призначення. Допомагаємо військовим – ЗСУ, теробороні, модернізуємо автомобілі, переробляємо для військових цілей, відновлюємо деякі раритетні машини, – розповідає Сергій.

Наприклад, ГАЗ-24 «Волга» переробили у посилений, броньований пікап, оснащений великокаліберним кулеметом. Також модернізували Fiat Bravo. Ще у роботі підприємства ГАЗ-67, 403-й «Москвич», а у планах – виробництво Багі, перший проект якого стартував у серпні. Це такий невеликий легкий автомобіль високої прохідності з відкритими колесами, який призначений для бездоріжжя. А проект волонтери розробили самостійно і почали створювати з нуля.

Над модернізацією працюють два механіки, два зварювальники, два слюсарі і сам Сергій. Допомагають інколи місцеві підприємці, які передають матеріали, хтось – диски для автомобілів, хтось – зварювальні дроти.

Результатами своєї роботи вони діляться у соцмережах – в Instargam, а також в Facebook вказують дані для фінансової підтримки.