Вухастий боєць: як віслюк Хаймарс став частиною підрозділу ЗСУ (фото, відео)
Він отримав друге ім'я, коли був врятований українськими бійцями. Військові його назвали Хаймарс – хвостатий товариш допомагав нашим захисникам на ліні фронту, постачав їм воду та боєкомплекти та провів на передовій майже все літо.
Історію порятунку та вдячності кореспонденту Української Служби Інформації Арсену Подосяну розповіли опікуни Хаймарса.
Більш детально про це дивіться на нашому каналі Youtube.
Покинутого віслюка в одному з розбитих сіл Луганщини знайшли українські військові. Ірис – так тоді його звали – перебував там зовсім один. З того дня відважний вухастий почав свою службу та допомагав захисникам все літо.
Ім’я віслюк отримав, як легко здогадатися, на честь реактивної системи Хаймарс. Від позицій до лінії фронту на відстані до 5 кілометрів пухнастий воїн перевозив боєкомплект та воду.
У них там виявився ветеринар у підрозділі, і він його підлікував. Фахівець вирахував, що віслюк може перевезти на собі 50 кг. Він перевозив боєкомплект, ці дві скриньки, – розповіла зоозахисниця Зоя Велика.
У підрозділі Хаймарса називали талісманом. Він підбадьорював бійців та надихав їх, навіть коли вже не було сил. Коли на лінії фронту стало зовсім гаряче, волонтери вивезли віслюка на Одещину. Деякий час він перебував у притулку, а потім його забрала волонтерка Зоя Велика.
Тут Хаймарс відчуває турботу, волонтери добре його годують та дають улюблені ласощі. Найбільше він полюбляє моркву та яблука. Крім того, ділиться опікунка, на цьому тижні Хаймарсу зроблять “педикюр”.
Це потрібно обов’язково зробити, тому що він живе тут не на ґрунті і йому потрібно сточувати копита. Коли потеплішає, ми його викупаємо. Коли хлопці приїхали до Хаймарса, вони сказали, що він дуже виріс. Не дивно, у нього тут правильні добрий раціон, – зазначила волонтерка.
Зараз Хаймарс знаходиться у широкому вольєрі, він товаришує та спілкується з доглядачами. Проте волонтери переймаються, що віслюк перебуває без компанії та шукають йому сім’ю, чи місце, де він зможе бути “при справі”.
Я хочу, щоб він був при господарстві, при справі, щоб на ньому не катали людей і щоб він не тягав тяжкості. У нього є певна кількість кілограм, яку він може везти, він і повинен це робити. Ну а якщо що він буде тут – йому потрібна родина, – зазначила Зоя Велика.
Раніше на USIonline.com —
Одеські ветеринари за допомогою волонтерів врятували косулю (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.