Війна: Україна втратила катер «Слов’янськ» та рейдовий тральщик «Генічеськ» (фото) «фото»

Війна: Україна втратила катер «Слов’янськ» та рейдовий тральщик «Генічеськ» (фото)

Під час повномаштабної війни проти російсих окупантів Україна втратила патрульний катер «Слов'янськ» та рейдовий тральщик «Генічеськ». Росіянам вже помстилися за це.

Про це під час вручення високих державних винагород захисникам заявив президент України Володимир Зеленський.

З нагоди Дня Незалежності України, 24 серпня, президент Володимир Зеленський вручив ордени та відзнаки військовослужбовцям, яким присвоєно звання Героя України, і членам родин загиблих Героїв.

Серед таких захисників, завдяки яким Україна зберігає свою Незалежність, – командир морського водолазного судна «Нетішин» Військово-Морських сил Збройних Сил України штаб-старшина Микола Соколовський. Голова держави нагородив військового «Хрестом бойових заслуг».

З 24 лютого до 23 травня 2022 року військовий організував і очолив виконання непритаманного для водолазного судна бойового завдання зі встановлення мінно-вибухових загороджень у Чорноморській операційній зоні, щоб не допустити висадки ворожого десанту. Судно виконало бойові завдання пори ризик у безпосередній близькості до російських кораблів та при постійній протидії ворожій авіації.

Завдяки діям та рішенням Соколовського було зірвано плани Росії щодо проведення десантної операції на півдні України.

Забезпечував проведення водолазних спусків з пошуку тіл екіпажу патрульного катера «Слов’янськ» та екіпажу рейдового тральщика «Генічеськ», а також пошуку й підйому артилерійського озброєння та засобів зв’язку, — також зазначили в Офісі президента.

Інформацію щодо втрати «Слов’янська» та «Геніческа» підтвердив і голова фонду «Повернись живим» Тарас Чмут. Він написав пост у своєму Twitter, де зазначив, що судна були потоплені під час виконання завдань крилатими ракетами з літаків з Новофедорівки. Та додав, що українські військові вже помстилися за це.

Раніше на USIonline.com

Війна. День 184 (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.