Війна. День 783: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) «фото»

Війна. День 783: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Ворог зосереджує зусилля для прориву української оборони західніше Бахмута, захоплення Часового Яру та створення умов для подальшого просування до Краматорської агломерації. На заваді йому стоїть героїчна оборона бригад ЗСУ, які стримують щоденні атаки росіян. Водночас, українська дипломатія зосереджує всі зусилля на забезпеченні подальшого постачання зброї та боєприпасів Силам оборони.

Українська Служба Інформації продовжує вести хроніку повномасштабної війни та пов’язаних з нею подій.

 

Втрати окупантів, за оновленими даними Генштабу ЗСУ, за добу збільшилися на 920 солдатів та офіцерів, 9 танків, 13 ББМ, 16 артсистем та 11 БПЛА оперативно-тактичного рівня.

***

Протягом минулої доби відбулося 104 бойових зіткнення. Загалом, ворог завдав 16 ракетних та 31 авіаційний удар, здійснив 79 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

На Куп’янському напрямку ворог наступальних (штурмових) дій не вів.

На Лиманському напрямку ворог 8 разів атакував позиції наших захисників в районах Тернів та Торського Донецької області.

На Бахмутському напрямку нашими воїнами відбито 33 атаки в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області; Верхньокам’янське, Спірне, Новий, Іванівське, Кліщіївка, Андріївка Донецької області.

На Авдіївському напрямку, нашими захисниками відбито 15 атак в районах населених пунктів Новобахмутівка, Бердичі, Семенівка, Уманське та Первомайське Донецької області.

На Новопавлівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах населених пунктів Красногорівка, Новомихайлівка, Побєда, Водяне та Урожайне Донецької області, де ворог 30 разів намагався прорвати оборону наших військ.

На Оріхівському напрямку ворог 7 разів атакував позиції наших захисників в районі Старомайорського Донецької області; північніше Приютного та південно-західніше Білогір’я Запорізької області.

На Херсонському напрямку ворог не відмовляється від наміру вибити наші підрозділи із плацдармів на лівобережжі Дніпра. Так, протягом минулої доби ворог здійснив 5 безуспішних атак позицій наших військ.

Водночас, наші воїни продовжують активними діями завдавати окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії бойового зіткнення.

Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала ударів по 13 районах зосередження особового складу, 2 зенітно-ракетних комплексах та 1 пункту управління противника.

Підрозділами ракетних військ завдано ураження по 2 артилерійських засобах, 4 районах зосередження особового складу та 4 пунктах управління БпЛА противника.

***

На засіданні Радбезу ООН представники ЄС, США та України поклали відповідальність за інциденти на Запорізькій атомній електростанції на Росію, яка окупувала ядерний об’єкт.

Російська Федерація несе повну відповідальність за ризики для ядерної безпеки, які вона створює на захопленій Запорізькій АЕС, йдеться в заяві країн Євросоюзу, України та інших європейських держав, яку зачитав на засіданні Радбезу ООН постпред ЄС при ООН Ставрос Ламбрінідіс.

Постпред ЄС нагадав, що вперше країна, яка є постійним членом Ради Безпеки ООН, незаконно захопила атомну електростанцію одного зі своїх сусідів.

Заступник постпреда США при Організації Роберт Вуд заявив, що контроль російських окупаційних сил над Запорізькою АЕС, а також експлуатація електростанції некваліфікованим персоналом посилюють ризики для безпеки великого ядерного об’єкту в Україні.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявив, що Російська Федерація намагається звинувачувати Україну в атаках на ЗАЕС, сподіваючись зняти з порядку денного питання деокупації станції.

Єдиною першопричиною всіх ризиків для ядерної безпеки є неспровокована та невиправдана агресивна війна Росії проти України, – заявив Сергій Кислиця.

***

Спікер Палати представників США представив 4 окремі законопроєкти щодо допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та про пріоритети нацбезпеки, – The Hill

Зокрема, законопроєкт про пріоритети національної безпеки включатиме заборону TikTok. Також документ містить положення, яке дозволить США використовувати конфісковані російські активи для допомоги Україні, акт ленд-лізу для військової допомоги, конвертовані позики для гуманітарної допомоги та додаткові санкції проти Ірану.

План Майка Джонсона полягає в тому, щоб перемістити законопроєкти під одну процедурну норму, яка б дозволила внесення поправок.

Тексти законопроєктів опублікують пізніше 16 квітня. Далі Джонсон дасть 72 години, щоб оглянути їх, перш ніж виносити на голосування. За них мають проголосувати до кінця тижня.

***

Президент України вважає, що без пакета допомоги від США на $61 млрд в України не буде шансів перемогти.

Без цієї допомоги шансів у нас перемогти не буде, і треба бути набагато сильнішим за твого ворога, – сказав Володимир Зеленський в інтервʼю PBS.

Наразі Україна має з російським військом співвідношення снарядів – 1:10. «Чи можемо ми так стояти? Ні. У будь-якому випадку при цій статистиці вони нас будуть щоденно штовхати назад. Якщо ми хочемо стовідсотково боронити те, що сьогодні під нашим контролем, ми повинні перейти до співвідношення 10:10, – пояснив президент.

***

Раніше на USIonline.com

Війна. День 782: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.