Відкрити бізнес на 411-й батареї: посадовця одеського музею затримали на хабарі 5 000 долл (фото) «фото»

Відкрити бізнес на 411-й батареї: посадовця одеського музею затримали на хабарі 5 000 долл (фото)

Слідчі встановили, один з керівників «Одеського історико-краєзнавчого музею» пропонував за гроші сприяння у встановленні торговельних павільйонів на території меморіалу 411-ї батареї. Хабарника взяли «на гарячому».

Про це повідомляє поліція Одещини.

66-річному представнику керівної ланки «Одеського історико-краєзнавчого музею» загрожує позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна. Його затримали у момент отримання їм хабаря від підприємця.

Як з’ясувало слідство, на початку 2023 року фізична особа-підприємець з Одещини, що займається торгівлею харчовими продуктами, звернувся до представника музею із питанням щодо порядку розміщення на території Меморіалу героїчної оборони Одеси 411-ї берегової батареї двох МАФів та майданчика поряд з ними.

Посадовець, зловживаючи своїм службовим становищем, запевнив «клієнта», що вплине на керівництво КУ «Одеський історико-краєзнавчий музей», яке в подальшому укладе з ним договір і підпише його з відповідним підрозділом Одеської обласної ради за грошову винагороду в розмірі 5000 доларів США. Про незаконне вимагання коштів підприємець негайно повідомив правоохоронцям, які затримали фігуранта в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України після отримання другої частини неправомірної вигоди в сумі еквівалентній 2500 доларів США, – зазначили у поліції.

У посадовця вилучили кошти, отримані злочинним шляхом. Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури повідомили йому про підозру в одержанні неправомірної вигоди, за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування, поєднане з вимаганням такої вигоди.

Цей злочин передбачений ч.3 ст.369-2 Кримінального кодексу України й тягне за собою позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна.

Раніше на USIonline.com

В Одесі на хабарі затримано заступника директора інституту судових експертиз (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.