В Сербії зняли ініційований росіянами арешт з понад 20 суден Українського Дунайського пароплавства «фото»

В Сербії зняли ініційований росіянами арешт з понад 20 суден Українського Дунайського пароплавства

Після початку повномасштабної війни рф проти України в Сербії було накладено арешт на флот Українського Дунайського пароплавства. Це було зроблено за ініціативою російської компанії NIS GAZPROM NEFT (власниками якої є «Газпром» і «Газпром Нєфть»). Але зараз арешт знятий, УДП може працювати в тому числі на сербській ділянці Дунаю.

Про це розповів т. в. о. генерального директора Українського Дунайського пароплавства Дмитро Москаленко.

Як зазначив керівник УДП (українська державна компанія, головний офіс знаходиться в Ізмаілі Одеської області), ще до початку російської агресії у УДП виникла заборгованість перед постачальником бункерувальних послуг в Сербії NIS GAZPROM NEFT (власниками якої є «Газпром» і «Газпром Нєфть»). Тоді ця компанія розглядала заборгованість як поточну та не мала претензій щодо її погашення.

Алє після 24 лютого NIS GAZPROM NEFT звернулася до УДП з вимогою погасити заборгованість. УДП повідомила постачальника палива, що кошти не можуть бути сплачені в зв’язку з агресією росії та обмежувальними заходами українського уряду щодо розрахунків з російськими компаніями.

Після цього, за словами Дмитра Москаленка, NIS GAZPROM NEFT вдалося отримати досудове рішення про накладання арешту на флот Українського Дунайського пароплавства. А в червні одне з суден УДП навіть було затримано у сербському Велико-Градіште.

Таким чином, підприємство тимчасово втратило можливість працювати не лише на сербській ділянці, але і вище по Дунаю, пояснив керівник УДП.

Але тепер, завдячуючи злагодженим діям наших юристів, Міністерства інфраструктури, МЗС, посольства України у Сербії, арешт флоту був знятий. Компанія знову може працювати на всьому протязі Дунаю.

На жаль, в портах Сербії ще залишаються затриманими ще два наших судна, розгляд апеляційної скарги по яким триває. Ми вирішуємо це питання. Готуємось до судового розгляду і готуємо зустрічні позови до опонентів на величезні суми.

Будемо наполягати на тому, що NIS GAZPROM NEFT повинна компенсувати завдані УДП збитки, пов’язані з простоєм флоту, – зазначив Дмитро Москаленко.

Раніше на USIonline.com

Теплоходи на воду: в Україні розповіли, як відроджуватимуть пароплавство на Дунаї

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.