В порту Одеси знайшли кокаїн на 15 млн грн – в контейнерах зі шлаком (фото, відео)

Ці контейнери з вантажем «шлаки» прибули в Україну з Латинської Америки ще до початку повномасштабного вторгнення рф.

Про це повідомляють Одеська митниця, Одеський прикордонний загін та СБУ.

Вперше в Україні наркобарони вдались до більш хитрої схеми переправляння високоякісного наркотику. Аби приховано перемістити елітний товар через кордон, ділки замаскували його під промисловий шлак за допомогою сучасного складного хімічного процесу. Після доставлення вантажу до місця призначення, кокаїн мав бути виокремлений за допомогою хімічного очищення, – повідомляють прикордонники.

З контейнерів вилучили декілька мішків з порошкоподібною сипучою речовиною. За результатами проведеної експертизи у відібраних зразках шлаку виявлено майже 4 кг чистого кокаїну на загальну суму понад 15 млн грн.

Правоохоронці з’ясували, що частина наркотиків мала реалізовуватись в Україні, а інша – переміщена невеликими партіями до країн Європейського Союзу.

Отримувач — українське підприємство. Нехарактерність товару з нарконебезпечного району привернула увагу митників. А їхній службовий собака Марсель вказав, де саме приховано контрабанду, – повідомляють у СБУ.

За висновками експертів, це так званий «чорний кокаїн» — винахід, спрямований на утруднення виявлення завдяки ароматизації та маскуванню під промисловий шлак. В Україні митні органи вперше зіткнулися з «новинкою».

Наразі тривають подальші слідчі дії, спрямовані на встановлення повного кола причетних осіб, та здійснюється довготривала експертиза решти вилученого вантажу.

Заходи з ліквідації каналу контрабанди кокаїну провели оперативні співробітники Одеського прикордонного загону спільно зі співробітниками СБУ, Нацполіції, Одеської митниці та під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури.