В Одеській області вперше гніздяться рожеві фламінго (фото) «фото»

В Одеській області вперше гніздяться рожеві фламінго (фото)

У цьому році нарахували рекордну кількість екзотичних птахів в регіоні, наразі там бачать більше 500 пернатих. До того ж вперше вони гнездувалися на лиманах Одещини.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації з посиланням на еколога, співробітника Національного природного парку «Тузловські лимани» Івана Русева.

Вперше екзотичних птахів побачили в Одеській області кілька років тому. А в цьому році в Нацпарку «Тузловські лимани» масово фіксують приліт фламінго. І навіть побачили велику зграю.

Під час моніторингу дзвонить мені мій старий друг Віктор Пилюга – професійний орнітолог і завідуючий відділом птахів у Одеському зоопарку, і каже, що вперше в житті бачить, як 80 фламінго зараз летять зі сходу низко над Одесою в напрям до наших лиманів. Я звісно радію. І він радіє, коли я прямо з лиманів кажу йому, що останніми тижнями рожеві фламінго часто стали помітними і просто вже мешкають постійно на Тузлівських лиманах під час війни. І навіть почали нещодавно вперше гніздитися на наших лиманах. Але сьогодні в різних місцях Національного природного парку «Тузлівські лимани», ми нарахували  більше 500 птахів. Вони в основному харчуються мотилем, – розповів еколог Іван Русев.

На жаль, птахи обрали невдале місце для гніздування – біля населеного пункту, де багато людей і собак. Тож людям нагадують, що пернатих не можна лякати.

Звертаюсь до всіх, хто дізнався про чудових птахів, які мешкають і починають гніздитися у нас в нацпарку і планує їх побачити, а також до місцевих мешканців, які візитують до узбережжя лиманів. Особливо звертаюсь до вчителів, щоб передати дітям. Будь ласка, не підходьте ближче ніж 300 метрів до них, особливо до місць гніздування. Вони можуть злякатися і покинути гнізда. Дайте їм шанс відгніздуватися і кожного року вони будуть нашими і вашими гостями, а також будуть неповторною візитівкою Українського Причорномор’я, – додав Русев.

Птахи окольцовані, тож скоро дізнаються де, коли і хто кільцював рідкісних пернатих.

Також фламінго намагалися гніздуватися у Херсонській області, але покинули цей регіон через війну. Нагадаємо, що ці птахи внесені до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи.

Раніше на USIonline.com

Екзотичні гості: в Одеську область знову прилетіли фламінго (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.