В Одесі у бібліотеці Грушевського писали Всеукраїнський диктант (фото, відео)

Диктант традиційно пройшов до Дня української писемності та мови.

На заході побував кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Дивіться відео на нашому каналі на Youtube.

У середу, 9 листопада, в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Михайла Грушевського писали Всеукраїнський диктант. Приєднатись до нього мали змогу усі бажаючі.

Завідувач відділу соціокультурної діяльності бібліотеки ім. Грушевського Ольга Нагорнюк розповіла, що такий захід влаштовують не вперше. Зокрема, перевірити свої знання мови прийшли і люди, які відвідують у бібліотеці курси української мови та розмовний клуб.

У нас традиція, ми щороку пишемо диктант національної єдності, ми завжди робимо оголошення. Ми такі диктанти практикували і до Дня Незалежності, і до інших свят, проводили і підготовчий диктант, і завжди ця зала була заповнена. День писемності, це свято – воно завжди було важливим, саме 6 років тому ми започаткували проєкт «Одеса україномовна», – розповіла Ольга Нагорнюк.

Після публікації диктанту в бібліотеці також перевіряють тексти та працюють над помилками. Волонтер та громадська діячка Сабіна Нікітенко зазначила, що такий захід сьогодні особливо актуальній.

Сабіна Нікітенко

Кожен з нас сьогодні має подумати про те, чи добре він володіє рідною мовою, чи достатньо часу приділяє українській культурі. Такі заходи підкреслюють цю актуальність. Дуже радію кількості учасників написання диктанту, тут і діти, і молодь, і пенсіонери, і волонтери, і журналісти, – розповіла волонтерка.

Зазначимо, авторкою тексту є українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читала його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.