Що чекає на пам’ятник Катерині: думки одеситів (відео)

Обнесений семиметровим парканом пам'ятник російській імператриці Катерині II на однойменній площі готовлять до демонтажу. Цей процес не може не привертати увагу одеситів.

Чи дійсно влада готова знести монумент та що може з’явитися на його місці – про це в одеситів запитав кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Дивіться відео на нашому каналі на Youtube.

Після того, як на Катериненській площі з’явився величезний паркан завдовжки з пам’ятник «Засновникам Одеси», містяни стали міркувати про те, що буде далі. Більшість впевнена, що скульптурну композицію треба замінити на фонтан або сучасний артоб’єкт.

Як пам’ятник – гарний. Але як Катерина, як би вона вже нікому не потрібна. Нехай прибирають. Поставлять щось сучасне, наше, вільне, – говорить мешканець міста.

Все-таки я сподіваюся, що його буде демонтовано. Найкраще було б, на мою думку, створення фонтану. Тому що в Одесі обурливо мало фонтанів як для європейського міста, – зазначив міський активіст Владислав Балінський.

Владислав Балінський

Але й супротивників знесення монумента в Одесі теж знайшлося чимало.

Нагадаємо, раніше міська влада підбила підсумки електронного опитування одеситів. Питання про знесення пам’ятника Катерині ІІ винесли на сесію міськради. Наразі доля спірного монументу залежить від голосування депутатів. Тим часом, у мерії розповіли УСІ, що найближчим часом на сесія таки ухвалить рішення про демонтаж.

Остаточне рішення за міською радою. Я, власне, не сумніваюся, яке це буде рішення, враховуючи позицію більшості фракцій. Вона однозначна – потрібно позбавлятися від цього імперського минулого, – зазначив виконуючий обов’язки заступника Одеського міського голови Олег Бриндак.

Олег Бриндак

Разом із тим, в Одесі планують створити Музей імперського та радянського минулого, де будуть розміщені декомунізовані меморіальні дошки та скульптурні композиції.

У багатьох одеситів до сьогоднішнього дня є ще стереотип того, що Катерина має якесь відношення до заснування міста. Але всім відомо, що це імперський і російський наратив. Насправді, аналогії із сучасністю очевидні, це всього лиш етап історії, який був. Саме тому ми плануємо створити музей відповідний – імперського та радянського минулого, – розповів заступник мера.

Раніше на  USIonline.com

В мерії пояснили, що відбувається з пам’ятником Катерині. Активісти радять там не ходити (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.