В Одесі почали оцифрувати хрести Козацького цвинтаря та експонати музею Блещунова «фото»

В Одесі почали оцифрувати хрести Козацького цвинтаря та експонати музею Блещунова

Департамент культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради спільно з ГО «Піксельовані реальності» працюють над проєктом «Підтримка реалізації Стратегії культурного розвитку Одеси».

Про це повідомляє одеська мерія.

15 грудня 2023 року відбулася презентація перших результатів роботи команди з розробки Стратегії культурного розвитку Одеси.

У рамках першої пресконференції було презентовано соціологічне дослідження щодо культурних потреб жителів міста та їхніх уявлень про історичний і культурний міф. Участь в опитуванні взяли більш ніж 800 одеситів з різних районів міста.

Цей проєкт є стартом. Місто не отримає безпосередньо гроші, але отримає результати. Співпрацюючи з грантовими міжнародними проєктами технічної допомоги, ми не витрачаємо бюджетні кошти, але отримаємо документи, які в будь-якому сенсі будуть корисними й органам місцевого самоврядування, і бізнесу, і місцевим жителям, щоб формувати майбутнє нашого міста, – розповів директор департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Іван Ліптуга.

Наступний етап проєкту – це розробка дорожньої карти Одеси у сфері культури. Вона стосується музейної, бібліотечної, театральної та інших культурних справ. Ще один важливий етап – це розробка «Білої книги», яка стосується охорони культурної спадщини.

Крім того, у рамках проєкту виконується робота з оцифрування музейних експонатів. Наразі триває оцифрування експонатів у музеї Блещунова та хрестів старовинного козацького кладовища, яке збереглося до наших часів.

Проєкт фінансується ЄС у рамках проєкту EU4Culture, що реалізується Інститутом ім. Ґете у партнерстві з Данським інститутом культури, Чеськими центрами та Французьким інститутом у Грузії.

Крім Одеси, від України в проєкті беруть участь Рівне та Вінниця.

Раніше на  USIonline.com

Для Одеси готують Стратегією культурного розвитку – за фінансової підтримки Європи

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.