Для Одеси готують Стратегією культурного розвитку – за фінансової підтримки Європи «фото»

Для Одеси готують Стратегією культурного розвитку – за фінансової підтримки Європи

Задля збереження спадщини у цифровому вигляді та розробки культурної стратегії проєкт передбачає розробку чітких культурних політик, формування дорожньої карти культурного розвитку міста, дослідження та втілення кейсів цифрової консервації спадщини.

Про це повідомляють в одеській ГО «Пікселейтід Реалітіз» (Pixelated Realities) яка є співрозробником проєкту, та в Одеській міськраді.

Проєкт “Підтримка реалізації Стратегії культурного розвитку Одеси” координується ГО Пікселейтід Реалітіз в партнерстві з Департаментом культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради за фінансової підтримки Євросоюзу в рамках програми EU4Culture, що впроваджується Ґете-Інститутом, Данським інститутом культури, Чеськими Центрами та Французьким Інститутом у Грузії.

Наша мета – створити основи для стратегічної, заснованої на фактах діяльності у сфері культури, збереження спадщини та туризму в Одесі. А з початком повномасштабного вторгнення російської армії на територію нашої країни, коли під час регулярних масованих обстрілів знищуються та руйнуються унікальні історичні пам’ятки, наша ідея стала ще актуальнішою.

У рамках збереження цифрової спадщини та розробки культурної стратегії проєкт передбачає розробку чітких культурних політик, формування дорожньої карти культурного розвитку міста, дослідження та втілення кейсів цифрової консервації спадщини. Зокрема планується провести анотацію всіх історичних поховань і некрополів та публікація онлайн-каталогу Місця скорботи Одеса, зацифрування найдавнішого в місті цвинтаря з першими козацькими похованнями від 1791 року та зацифрування колекції з 50 порцелянових предметів муніципального музею приватних колекцій ім. О.В. Блещунова, – зазначили у ГО.

Питання збереження історичної спадщини набуло особливої актуальності на тлі російської агресії проти України і, як наслідок, завдання шкоди культурним та історичним пам’яткам, а також отримання історичним центром Одеси статусу Памʼятки всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО, – відзначив директор Департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради Іван Ліптуга.

Додамо, що презентація перших результатів роботи над Стратегією культурного розвитку Одеси відбудеться на сторінці Pixelated Realities у вигляді стріму пресконференції. Сам захід відбудеться в Одесі 15 грудня о 12:00 у коворкінгу Unity Nest (Одеса, вул. Жуковського, 21). Для участі в пресконференції в Одесі необхідна реєстрація. Форма для реєстрації за посиланням:

https://forms.gle/zGKa2zQs2DEVoRTk7

Раніше на USIonline.com

Через російську атаки на Одесу, крім художнього музею, постраждали ще п’ять пам’яток культурної спадщини ЮНЕСКО 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.