Устриці, ліман, катакомби: як безпечно відпочити біля Одеси (фото) «фото»

Устриці, ліман, катакомби: як безпечно відпочити біля Одеси (фото)

Чорне море заміноване, в країні війна, але відпочити від поганих новин все ж таки хочеться. До того ж, давати собі перепочинок радять і психологи, а робота бізнесу - це стабільна економіка країни. Однієї з найпопулярніших локацій цього літа стал Ойстервіль, де можна покупатися у солоному лимані та поласувати морепродуктами. Продовжують проводити екскурсії і до одеських катакомб, де, до речі, є підземні озера.

Шо скільки коштує і куди звертатися, щоб відправитися у подорож, дізналася кореспондент Української Служби Інформації Анна Городенцева.

Майже море та устриці made in Ukraine

Літо добігає кінцю, але попереду ще й оксамитовий сезон. До моря цього року не можна через міни, жертвами вибухів під час купання у морській акваторії вже стали семеро людей. Так що ж робити, якщо дуже хочеться у воду? Зовсім поруч з Одесою є «маленьке море» – Тілігульський ліман. Наразі це єдина безпечна водойма з солоною водою. Поїхати туди можна з палатками та відпочивати на дикому узбережжі, але якщо ви любите комфорт, цього року, незважаючи на війну, відкрилася нова локація – Ойстервіль.

На пляжі  є безкоштовні роздягалки, душ, туалет, платні шезлонги під навісом (вартість 200 гривень з людини на цілий день), але можна розміститися і безкоштовно на підстилці. Знаходиться Ойстервіль в Одеській області, біля села Кордон – це близько 50 км від Одеси. Є тут і інші розваги – катамарани, квадроцикли, кози, яких можна погладити, та власне ресторан зі свіжими мідіями, рибою, равликами та звісно устрицями – тут дорощують мальків у солоній воді лиману.

Ойстервіль

Ми давно планували відкрити цю локацію, і я подумав, що життя одне, і незважаючи на війну та бойові дії, які йдуть лише за 140 км від нашої устрічної ферми, потрібно відчинятися. Та пропонувати людям щось нове. У нас – єдине місце, де можна безпечно покупатися на морському узбережжі в лімані та відпочити на безпечному пляжі. Це 20 км від моря, але з морською водою. Для мене найбільша винагорода – коли люди до нас приїжджають, просто посміхаються та пару годин відпочивають від війни, – розповів  власник устрічної ферми Андрій Пігулевський.

Ойстервіль став другою локацією цієї устрічної ферми. Перша знаходиться теж недалеко від Одеси, але це вже Миколаївська область. Працюють вони обидві та планують працювати впродовж всього року, а не тільки літом. Різниця у тому, що «Устриці Скіфії» – для тих, хто хоче відпочити без суєти, там теж можна покупатися у лимані, можна помилуватися природою, прогулятися тонкою косою, яка поділила ліман. Є закриті тераси ресторану, які захищають від вітру та поганої погоди.

«Устриці Скіфії» – це більш дикий, фермерській відпочинок, а Ойстервіль – це більш пляжний відпочинок, куди приїжджають цілими сім’ями по-перше, щоб покупатися та позасмагати, – розповів Андрій Пігулевський.

«Устриці Скіфії»

Наразі дістатися до обох локацій можна лише самостійно на своєму авто або у складі туристичної групи.

Є ті, кому не подобається стан дороги до Ойстервіллю, але проблему вирішують.

Наразі немає ніяких автобусів до цих місць. На наступний рік ми запустимо трансфер, який буде два чи три рази на день діставляти людей до нас на відпочинок. Раніше дорога взагалі була не проїзною, ми  ії вирівнювали, але великий потік машин почав ії розбивати. Я думаю, що десь вже через два-три тижні ми будемо ремонтувати цю дорогу для того, щоб було повністю безпечно, хоча в цілому дорога безпечна, там лише маленький шматок, де водії мають бути трошки більш обережними. У цьому році ми трохи збільшили ціни, тому що подорожчала логістика та продукти. Але проблем з доставкою немає, – розповів Андрій Пігулевський.

У цьому році на обох локаціях вже відпочили близько 35 тисяч людей, але це в чотири рази менше, ніж минулого року. В Одеській області є й інші лимани, але все ж таки у Тилигулі найчистіша та прозоріша вода, а якщо хочеться бути подалі від цивілізації, тут завжди знайдуться міста без людей. А якщо ви не любите морепродукти, завжди можна влаштувати пікнік та зробити шашлики на мангалі.

Підземні купання та пригоди

Є ще один незвичний, але теж безпечний спосіб покупатися в Одесі. У катакомбах є підземні озера з прозорою водою, у які можна пірнати. Але крім цієї розваги сюда манить дух пригод та багата історія.

Катакомби – це віртуальний світ для звичайної людини, там стовідсоткова тиша, темрява, відсутність запахів. Найцікавіше – це самі катакомби та ті емоції, які людина відчуває під час прогулянки по нескінченним лабиринтам. Наші катакомби найбільші у світі – це 2 тисячі кілометрів. А також це старовинні написи, історія, різні локації, історії про життя людей, які переховувалися у катакомбах у різні епохи. У першу чергу це шахти по добуття каміння, а також це укриття під час війни, – розповів гід по катакомбам Владислав Масленко. Він досліджує одеське підземелля вже більше 20 років.

І хоча зараз теж місцеві використовують катакомби як укриття під час тривоги, Владислав  не радить робити це самостійно – можуть статися обвали, а у лабиринтах легко заблукати.

Не усі катакомби  зараз можуть так використовуватися, адже може статися обвал після прильоту ракети. Але є і безпечні катакомби, є небезпечні, – розповів Владислав.

Печерні будинки та катакомби

Стартують ціни на екскурсію у групі від 300 гривень, за ці гроші можна разом з катакомбами відвідати старе козацьке кладовище, Шкодову гору. Наразі Владислав готує екскурсію до санаторія Куяльника, з часом на купання в лимані. Можна замовити і індивідуальну екскурсію, самостійно обрати програму та місце. Така послуга буде коштувати 1500 гривень, але можна зібрати свою команду та поділити цю вартість між собою. Катакомби можуть осилити люди різного віку: у групах Владислава були і п’ятирічні діти і 85-річні пенсіонери.

Цікаво, що і досі у катакомбах знаходять “подарунки” з минулого різніх епох. Одна з найцікавіших знахідок на пам’яті Влада – це доісторичний накінечник стріли.

В глибі обвалу на глибині знайшли кам’яний накінечник стріли. Йому десь 20 тисяч років. Це дуже цікаво, що у наших катакомбах знайшли артефакт, який старіший ніж самі катакомби, – розповів Влад.

Чому зараз важливо іноді відпочивати

Окрім того, що кожна наша покупка допомагає жити економіці нашої країни, дає робочі місця, а значить в допомагає здобувати перемогу, усім людям життєво важливі хороші емоції.

Людина до всього адаптується, і тоді стан тревоги для неї стає звичним і «нормальним». Але це, звісно, не нормально. Тому відпочивати дійсно потрібно, це необхідно для того, щоб нагадувати собі, що таке нормальне життя без сирен, тревоги, війни та постійного страху за себе та своїх близьких, а також за те, яке життя буде далі. Краще за все, хоча би раз у два місяця знаходити змогу відпочинку, – прокоментувала психолог Аріна Шестопалова.

Раніше на USIonline.com

Теплодар: місце під Одесою, де відкрито пляж (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.