Теплодар: місце під Одесою, де відкрито пляж (фото) «фото»

Теплодар: місце під Одесою, де відкрито пляж (фото)

До повномасштабного вторгнення рашистів в Україну мало хто з одеситів всерйоз розглядав Теплодар як місце для туру вихідного дня. Але тепер ця ідея, так би мовити, заграла новими барвами.

Фотокореспондент Української Служби Інформації Наталія Довбиш побувала у місті-супутнику Одеси та ділиться враженнями.

Це містечко не особливо багате на визначні пам’ятки, – як відомо, колись воно було побудоване для обслуговування атомної станції, яка потім так і не з’явилася. З того часу це типове місто-супутник, мешканці якого роз’їжджаються на роботу до Одеси або ще далі.

У самому Теплодарі центр всілякої активності – звичайно, ринок, мережевий супермаркет та їх околиці. Базарчик знаходиться за два кроки від кінцевої зупинки 75-ї маршрутки, яка долає відстань до автостанції «Привіз» в Одесі приблизно за годину та рівно за 40 гривень. Ціни на базарчику здатні викликати легкий шок у одеситів, а також бажання накупити додому овочів, фруктів та іншого.

 

Але якщо ви сюди приїхали не за покупками, не гайте часу: приблизно за кілометр від тієї ж локації (ринок – «Сільпо» – кінцева маршрутки) знаходиться пляж на березі Барабойського водосховища, яке теж так і не стало частиною інфраструктури атомної станції. Дорогою вам зустрінеться безліч котиків, для яких тут є всі умови – двори багатоповерхівок, запилені стежки, недобудовані будівлі, острівці високої трави.

Так, цей пляж діє, на відміну від усіх пляжів на узбережжі моря. Причина проста: водосховище – внутрішня водойма, і отже, ніяка вибухонебезпечна гидота сюди не запливе під впливом шторму. Поки сюди не рушили юрби одеситів, і пляж, хоч зовсім невеликий, не заповнений під зав’язку навіть у вихідний. До речі, з благоустрою він може дати фору багатьом одеським, хоча тут пісок з камінням – краще взяти аквашузи. Тут є душ, туалет, прокат пляжного приладдя, пара бунгало з навісами, каяки, сап-борди. Тут навіть є флайборд! В наявності є шезлонги, які вам не будуть нав’язливо пропонувати: хочете – розташовуйтеся прямо на піску. Перекусити можна поряд, у пляжному кафе.

Одним словом, за нинішніх умов поїздка до Теплодару – бюджетна та цілком цікава альтернатива дальнім подорожам, з якими зараз все не так просто, як раніше.

Остання маршрутка до Одеси йде о 18.00 – не пропустіть! Звичайно, якщо ви на автомобілі, то все ще простіше.