Українське зерно для Африки: Одещину відвідали посли Чехії та Словенії (фото) «фото»

Українське зерно для Африки: Одещину відвідали посли Чехії та Словенії (фото)

18 лютого до порту «Чорноморськ» завітали міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, посли Чехії та Словенії в Україні Радек Матула і Томаж Менцін. Поважні гості ознайомилися з роботою програми Grain From Ukraine.

На заході побував кореспондент Української Служби Інформації.

Наразі в порту «Чорноморськ» завантажується балкер VALSAMITIS в рамках ініціативи Grain From Ukraine, який доставить 25 тисяч тонн пшениці до Кенії та 5 тисяч тонн до Ефіопії.

Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський висловив подяку представникам Словенії та Чехії за участь у програмі. Завдяки фінансовій підтримці у тому числі цих держав з портів Одещини відправляються кораблі до африканських народів.

Зокрема, уряд Словенії в рамках цієї ініціативи виділив для Кенії 1 млн євро, поінформував посол Томаж Менцін.

Посол Чехії Радек Матула запевнив, що їх країна «і на політичному, і на фінансовому рівнях продовжить підтримувати програму».

Російська агресія спрямована на страждання українців, а у світі була порушена продовольча безпека. Ініціатива Володимира Зеленського – своєчасна та необхідна.
Війна, яку розпочав Володимир Путін, має бути зупинена, – сказав посол Чехії.

Представник продовольчої програми ООН в свою чергу додав, що допомогу отримують 3 млн постраждалих українців. А в рамках підготовки корабля до Кенії було залучено 750 водіїв, які отримали зарплату.

Нагадаємо, програма Grain From Ukraine започаткована Володимиром Зеленським та реалізується за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН та розвинутих країн світу. Вже понад 30 країн доєдналися до програми, а сума донатів складає майже 200 мільйонів доларів.

Сумарно в межах програми 110 тисяч тонн української пшениці вже отримали одні з найбільш соціально вразливих країн Африки – Ефіопія та Сомалі.

Раніше на  USIonline.com

У Чорноморську завантажують пшеницю для Кенії та Ефіопії (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.